aktualizacja 

Samolot Morgana Freemana lądował awaryjnie. Aktor miał dużo szczęścia

Morgan Freeman, aktor znany m.in. z filmów takich jak „Skazani na Shawshank” czy „Bruce Wszechmogący” przeżył chwile grozy. Jak podaje Associated Press jego samolot miał poważne problemy przy lądowaniu.

Morgan Freeman
Morgan Freeman (Emivest, Materiały prasowe)

Aktor leciał do Sugar Land w Houston na nagrania. Podczas startu z lotniska Fletcher Field (Missisipi) w maszynie pękła opona. Niewielki, dwusilnikowy odrzutowiec (Emivest SJ30) został skierowany na pobliskie lotnisko Tunica Municipal. Tam awaryjnie lądował. Podczas przyziemienia podwozie złożyło się, a maszyna zjechała z pasa.

Freemanowi oraz jego pilotowi nic się nie stało. Tego samego nie można, niestety, powiedzieć o samolocie. Teraz Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) ma przyjrzeć się temu incydentowi.

SJ30 to stosunkowo nowa maszyna. Pierwszy oblot miał miejsce co prawda w 1991 roku, ale dopiero w 2005 samolot otrzymał niezbędny certyfikat dopuszczający go do użytku. Odrzutowiec może zabrać na pokład maksymalnie 2500 kg. Z takim ładunkiem jest w stanie przelecieć 4635 km.

To kolejne awaryjne lądowanie samolotu z uszkodzonym podwoziem w ostatnim czasie. Kilka dni temu w Kalifornii na brzuchu lądowała inna maszyna. Manewr, na szczęście, udał się idealnie:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić