Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Samolot ruszył w trasę tylko dla... 2 Polaków. Jak im się to udało?

Podziel się:

Linia lotnicza Radom-Praga już w poniedziałek przejdzie do historii. Połączenie przetrwało zaledwie kilka miesięcy.

Wyjątkowi pasażerowie
Wyjątkowi pasażerowie (Archiwum prywatne)

W zeszłą niedzielę z kursu Radom-Praga skorzystały... dwie osoby. Jedną z nich była Oliwia Kwiecień. Pasażerka nagrała krótki filmik, w którym pokazuje pusty samolot. Taka okazja zdarza się bardzo rzadko. Normalnie samoloty ATR 72, które obsługują tę trasę, mogą zabrać 68 pasażerów.

Załoga samolotu była rozbawiona sytuacją. Stewardessa nie robiła tradycyjnego pokazu zapinania pasów tylko podeszła do naszych fotali i zapytała, czy wiemy jak to zrobić. Chwilę po starcie, panie przyniosły nam przekąski, o które nie prosiliśmy i zaproponowały drinki. Mój chłopak nie zdążył dopić jednego piwa, a stewardessa podała mu następne. Widząc, że kręcę filmik, zaproponowała, że zrobi nam kilka zdjęć - opowiadała portalowi O2.pl Oliwia Kwiecień.

Mieszkamy w Pradze, a w Radomiu byliśmy na weselu. Bilety kosztowały tyle samo co z Warszawy, czyli niecałe 300 zł od osoby. Mojemu chłopakowi zależało, żeby być jak najszybciej w domu. Mój dziadek, który nas podwiózł na lotnisko, czekał na parkingu do startu, bo jak mu powiedziałam, że jesteśmy sami to był przekonany, że anulują lot. Tak się na szczęście nie stało - dodała nam pasażerka.

*Czech Airlines jest zawiedziona usługą. *Jak donosi portal gazeta.pl czeskie linie lotnicze uważają, iż z komercyjnego punktu widzenia, współpraca z lokalnym operatorem była nieudana. Dlatego postanowili podjąć radykalne kroki. Linia Radom-Praga była jedną z dwóch, które obsługiwało lotnisko w Radomiu.Teraz pasażerowie portu lotniczego moga tylko skorzystać z lotów do Rygi, które oferuje przewoźnik Air Baltic.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić