aktualizacja 

Samolot z Polakami cudem uniknął zderzenia. Sprzeczne informacje

45

Dwa izraelskie myśliwce F-16 niemal zderzyły się z samolotem pasażerskim Ryanair nad pustynią Negev. Izraelskie media podają sprzeczne informacje. Według jednych maszyna leciała z podkrakowskich Balic do Eliatu, wg. innych z Eliatu do Balic. Wiadomo tylko, że szybka reakcja pilota irlandzkich linii lotniczych zapobiegła katastrofie.

Samolot z Polakami cudem uniknął zderzenia. Sprzeczne informacje
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Adrian Pingstone)

Według Times of Israel do celu podróży pozostawało jeszcze 60 km. Izraelskie myśliwce brały udział w manewrach i zbliżyły się do samolotu lecącego z Polski. Zagrożenie zderzeniem było bardzo realne. Pilot Ryanair gwałtownie zmienił kurs, czym ocalił życie podróżujących. Na pokładzie znajdowały się 162 osoby. Nikomu nic się nie stało.

Inną wersję zdarzenia podał The Jerusalem Post. Zdaniem dziennikarzy, do niebezpiecznego zdarzenia miało dojść zaraz po starcie z lotniska w Izraelu. Irlandzka maszyna miała lecieć do podkrakowskich Balic. W dalszej części obie wersje zdarzenia są zgodne. Pilot cywilnego samolotu unika zderzenia przez zmianę kursu i ratuje życie pasażerów.

Ryanair to jedyny międzynarodowy przewoźnik startujący z lotniska Ovda w Eliacie. Połączenie otwarto w lipcu 2015 r., by uatrakcyjnić ofertę dla podróżujących z Europy Wschodniej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić