aktualizacja 

Samolot zderzył się z ptakiem podczas lądowania

184

Boeing 737-800 lecący z Kairu do Londynu zderzył się z ptakiem. Maszyna doznała poważnych uszkodzeń kadłuba. Nikomu z pasażerów nic się nie stało.

Samolot zderzył się z ptakiem podczas lądowania
(Facebook.com)

Ptak uderzył w maszynę podczas lądowania samolotu na londyńskim Heathrow. Na pokładzie boeinga linii EgyptAir było 71 pasażerów. Zdjęcia zniszczonej maszyny umieścił na Facebooku pracownik linii, Amir Hashim. Wyraźnie widać na nich ślady krwi i pióra, które zostały po ptaku.

Samolot SU-GDZ lotu MS779 zderzył się z ptakiem, kiedy podchodził do lądowania. Zniszczenie SU-GDZ jest oczywiste i samolot będzie uziemiony, dopóki nie zostanie zamontowany nowy dziób z radarem. Ktoś ma może zapasowy? - żartował na Facebooku specjalista od zaopatrzenia, pracujący dla EgyptAir.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na szczęście nikomu nic się nie stało i pilot dał radę bezpiecznie wylądować. Wymiana elementu trwała prawie dobę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Władze Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego już wcześniej ostrzegały lotniska przed ptakami. Sugerowały także podjecie odpowiednich kroków, takich jak stosowanie elektronicznych systemów odstraszających, koszenie traw czy zatrudnianie sokolników. Uważa się, że do 90 proc. wszystkich tego typu wypadków dochodzi w okolicach portów lotniczych.

Zobacz także:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić