aktualizacja 

Schudła 30 kilo. W nagrodę dostała 4,5 tony węgla

Nietypowe wyróżnienie spotkało mieszkankę rosyjskiego miasta Kemerowo Jelenę Salnikową. Specyficzny podarunek ufundowały władze miejscowości.

Schudła 30 kilo. W nagrodę dostała 4,5 tony węgla
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Sprawa ma związek z lokalnym konkursem. Gubernator miasta Aman Tulejew na początku roku ogłosił zawody mające na celu promocję walki z otyłością. Zasady były proste. Osoba, która zrzuci najwięcej kilogramów w jak najkrótszym czasie, wygrywa.

Triumfatorką została 43-letnia pielęgniarka Jelena Salnikowa. Kiedy kobieta przystępowała do konkursu w czerwcu, ważyła 120 kilogramów. Po kilku miesiącach odpowiedniej diety i ćwiczeń udało jej się schudnąć aż 30 kilo.

Cierpiałam na bezsenność, bóle głowy, a gdy wchodziłam na czwarte piętro w bloku, czułam się jakbym próbowała wspiąć się na ogromny szczyt górski - kobietę cytuje portal mediaite.com.

Zmagania Rosjanki z nadwagą zostały docenione. Władze Kemerowa oferowały półtorej tony węgla za każde zrzucone 10 kilo masy ciała. Dzięki temu dzielna pielęgniarka będzie miała 4,5 tony zapasu węgla na całą zimę. Według włodarzy rosyjskiego miasta konkurs cieszył się ogromną popularnością, co sprawia, że chcą oni pójść za ciosem i kolejną odsłonę zawodów przedstawić w formie reality show

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić