o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Secret Service ostrzega przed oszustami wykorzystującymi strach przed koronawirusem

1
Podziel się

Amerykańskie służby specjalne wydała wytyczne wzywające społeczeństwo do zachowania czujności w trakcie czytania wiadomości. Przestępcy mogą wykorzystywać strach odbiorców i żerować na najsłabszych.


Secret Service ostrzega przed oszustami wykorzystującymi strach przed koronawirusem
(YouTube, Arirang News)
bDHHpbIR

Zdaniem Secret Service wybuch pandemii to świetna okazja dla przestępców, którzy "będą grać na strachu ludzi". Uznano, że najczęstszym przypadkiem jest phishing - podszywanie się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania czy danych karty kredytowej).

Secret Service ostrzega przed oszustami wykorzystującymi strach przed koronawirusem

"Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji stały się wszechobecne dzięki komunikacji e-mail i e-commerce". Secret Service zwróciło uwagę na to, że "ofiary otrzymały wiadomość e-mail rzekomo pochodzącą od organizacji medycznych, w których były zawarte załączniki rzekomo zawierające istotne informacje dotyczące koronawirusa".

Służby ostrzegają przed fałszywymi działaniami charytatywnymi pod pozorem pomagania ludziom zarażonym koronawirusem. Przestępcy często żądają także depozytów lub dużych sum pieniędzy na środki medyczne. Federalna Komisja Handlu i Agencji Żywności i Leków wydały w poniedziałek ostrzeżenia przed siedmioma firmami o zaprzestaniu promocji i sprzedaży oszukańczych produktów, które rzekomo są traktowane jako leki.

bDHHpbIT
Zobacz także: Zobacz także: Abp Stanisław Gądecki chce większej liczby mszy świętych. Jest reakcja ministra zdrowia

W tej sytuacji nie potrzebujemy firm żerujących na konsumentach poprzez promowanie produktów z nieuczciwymi roszczeniami dotyczącymi zapobiegania i leczenia. Te ostrzeżenia to tylko pierwszy krok. Jesteśmy przygotowani do podjęcia działań egzekucyjnych przeciwko firmom, które trudnią się takimi oszustwami" - powiedział Joe Simons, prezes Agencji Żywności i Leków.

bDHHpbIZ

Oszuści zakładają strony internetowe w celu sprzedaży fałszywych produktów. Wykorzystują fałszywe e-maile, SMS-y i posty w mediach społecznościowych jako podstęp do wyłudzania pieniędzy i uzyskiwania danych osobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHHpbJu
KOMENTARZE
(1)
Depresja
12 miesięcy temu
Koronoświrus.i tak wszyscy umrzemy.
Najnowsze komentarze (1)
Depresja
12 miesięcy temu
Koronoświrus.i tak wszyscy umrzemy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić