Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Segregacja już w domach? Nadchodzi rewolucja śmieciowa

96
Podziel się:

Ministerstwo środowiska chce, by zgodnie z nowym rozporządzeniem odpady dzielić na cztery rodzaje: szkło, papier, metal i tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji. I tak ma być wszędzie, zarówno w domach, jak i w sortowniach - ustalił reporter RMF FM.

Segregacja już w domach? Nadchodzi rewolucja śmieciowa
(Pixabay.com)

Jak trzeba będzie segregować śmieci? Według projektu do niebieskich pojemników wrzucać będziemy papier i tekturę, do zielonych szkło, metale i tworzywa sztuczne do żółtych, a odpady biodegradowalne do czarnych.

Projekt mówi nie tylko o kolorach pojemników, ale także worków. Może to oznaczać, że już w domach będziemy musieli segregować śmieci w taki sposób - pisze rmf24.pl.

Gminy nie będą mogły nie zgodzić się na nowe zmiany. Segregacja będzie obowiązkowa, a gminy dostaną 5 lat na wymianę pojemników na śmieci. Na dostosowanie umów na wywóz śmieci dostaną rok mniej.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(96)
syrok
6 lat temu
Już dawno segregacja powinna obowiązywać wszystkich i uczyć dzieci od przedszkola a nie każdy według widzi mi się.
spedytor
6 lat temu
Ustawa jest do kitu! Nie powinno się zmuszać do segregacji w domach, bo to po prostu podraża system wywozu odpadów, i to czterokrotnie. Pieniądze te powinny iść na sortownie odpadów. Prawie nikt w domu nie jest w stanie prawidłowo wysegregować odpady, choć wydaje mu się, że robi to prawidłowo! Dlatego nie dziwcie się, że Wasze wysegregowane odpady zabiera jeden samochód, one po prostu nie kwalifikują się do oddania pod odpowiednim kodem. Przy wysypie na RIPOK- u są one kwalifikowane i za wszelkie odstępstwa płaci dostawca odpadów. Zapraszam do dyskusji.
W.W.
6 lat temu
Mam działkę więc odpady które się rozkładają wywożę na kompostownik,papier palę w piecu ,plastik i podobne segreguję .Mam trzy osobową rodzinę w kosz wystawiam co dwa tygodnie prawie pusty a płacić muszę za co za powietrze w tym koszu !!! a teraz na pewno będą pod wyszki.Chore jest to wszystko
zeo
6 lat temu
A co w tym nowego już się segreguje śmieci w mojej gminie i jak wiem w całej Polsce więc na czym ta rewolucja ma polegać???
aabgrx5
6 lat temu
a może tak to sami będziemy ulitowali te nasze "nieczystości". Jaka to będzie oszczędność dla państwa a mandaty za złe "zniszczenie" dla gminy. Po poco nam te wszystkie spalarnie i wysypiska pobudowali?
KYLO
6 lat temu
Po pierwsze samochody które odbierają segregacje mają w środku przegrody i nic nie jest po mieszane te odpady są osobno. Po drugie nie śmieciarze tylko pracownicy komunalni którzy odbierają odpady. Po trzecie to ludzie śmiecą więc ludzie są śmieciarzami.
Tao
6 lat temu
Zrobię sobie 5 kubłów na śmieci w kuchni ? markety w Niemczech mają automaty na butelki - dla czego nie w Polsce , już jeden problem z głowy dajesz butelki i masz zniżkę kupujesz napoje w plastiku jest automat i masz bonus do zakupów - ale w Polsce nie - ciekawe dlaczego ?
Robespierre
6 lat temu
Po ministerstwach siedzą jacyś psychopaci oderwani od rzeczywistości, w Polsce jak zwykle składa się wszystko na barki obywatela biurwy tylko siedzą i wymyślają kolejne idioctwa. Dyktatura urzędników.
444
6 lat temu
Jaki to problem w mojej gminie już od tego czasu - kiedy gmina ma obowiązek wywożenia śmieci - jest taka segregacja - jaki to problem wrzucać do odpowiednich worków śmieci?? Tylko lenie mają z tym problem - najgorzej jest w blokowiskach - bo tam można zrzucać na innych, że nie segregują.
ddd
6 lat temu
I tak powinno być,każdy patriota tak będzie robił.
żanin
6 lat temu
" w domach będziemy musieli segregować śmieci" cztery worki ze śmieciami w domu??? W domu śmietnisko! Coraz głupsi przy władzy!!!!!!!!!!!
Null Problem?...
6 lat temu
A teraz jełopy wyciągające kasę na 500+..bo nie ma się co oszukiwać..potrzebują kasy na 500+..jak segregować 5 rodzajów odpadów w kuchni w kawalerce...Zapraszamy cyrkowców..kawalerki w PL ma setki tysięcy Polaków...Lepiej zacznijcie Budować Przemysł Lekki,a nie szukajcie kasy u Tyrających Kowalskich..
emeryt cienki
6 lat temu
Kto mi dostarczy worki w różnych kolorach?
krzysztof62
6 lat temu
Mieszkam na małej działce , na wsi z trudnym dojazdem do domu skarpy łąki i po deszczu pól roku w roku nie ma wjazdu samochodem śmieciarzy , boją się w ogóle wjechać , płacić haracz za śmietniki elita urzędników gminy zmusza do płacenia za niewykonane usługi śmieciarzy czy stoi czy leży kasa haracz się nie należy , czy państwo gmina oddadzą haracz za niewykonaną usługę , gdzie wolność , godność człowiek , my biedota nie jesteśmy żadną darmową inwestycją bankomatem dojenia haraczy mafijnych ,to nie moskale ani czerwony dywan okrągłego stoły rozbioru i grabieży całego narodu Polski niewolnictwa i dyktatury dojenia haraczy darmowych za wykonane usługi powinno się płacić płatnik a nie haracz dojenie grabienia ciemnogrodu jak płacenie na klechów szamanów artystów pasibrzuchów pośredników nierobów na kolanach na ich prywatne prawa przywileje dojenia haraczy na bogactwo /
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić