Albert Kamiński| 

Seks "na zgodę" to mit! Kobiety wolą zrobić coś innego

33

Z najnowszych badań wynika, że kobiety wcale nie lubią seksu na zakończenie kłótni z partnerem. Znaczenie bardziej wolą rozmowę.

Seks "na zgodę" to mit! Kobiety wolą zrobić coś innego
(iStock.com, nd3000)

Teza, że kobiety lubią się kochać na zakończenie kłótni jest nieprawdziwa. Okazuje się, że odczuwają one silną potrzebę porozmawiania o problemach. Z ankiety wynika, że oczekują od partnera przeprosin, płaczu i wspólnie spędzonego czasu, ale niekoniecznie w łóżku.

To mężczyźni widzą w seksie sposób na zażegnanie sporu. Fizyczne rozładowanie emocji stanowi dla nich lepszy sposób pogodzenia się niż rozmowa. Mimo że obie płcie lubią prezenty w ramach przeprosin, to jednak panowie widzą w nich sposób na rozwiązanie problemu - czytamy w "Metro".

Sposób zażegnania sporu jest zależny od płci. Według naukowców mężczyźni kierują się instynktem, który skłania ich do seksualnej formy radzenia sobie z problemami. Kobiety są bardziej emocjonalne, więc oczekują możliwości uzewnętrznienia się przed partnerem. Naukowcy pytali kobiety i mężczyzn o ich sposób na pojednanie po kłótni.

Zobacz także: Zobacz też: Seks, który sprzyja zajściu w ciążę

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić