Seks z powodzeniem zastępuje siłownię? Poznajcie odpowiedź

7

Seks często zaliczany jest do aktywności fizycznej, co jest słusznym podejściem. Jednak czy może on zastąpić ćwiczenia fizyczne i tym samym sprawić, że zbudujemy siłę, kondycję i pozbędziemy się zbędnych kilogramów?

Seks z powodzeniem zastępuje siłownię? Poznajcie odpowiedź
(Shutterstock.com)

Fizjologiczne objawy seksu są bardzo zbliżone do tych występujących po ćwiczeniach. Ludzie po seksie mają szybszy oddech, podwyższone ciśnienie krwi i tętno. Wszystkie te objawy są dowodem na to, że organizm działał na zwiększonych obrotach. Podobnie jak w trakcie ćwiczeń - takiego zdania jest Kevin Netto, fizjoterapeuta i naukowiec zajmujący się ćwiczeniami fizycznymi na Curtin University w Australii, cytowany przez "Daily Mail".

Niestety nawet najlepszy seks nie zastąpi ćwiczeń fizycznych. Wysiłek w trakcie seksu jest co najwyżej średni, jak podczas szybkiego spaceru. Porównywalny jest do 75 procent tego, co można osiągnąć podczas ćwiczeń, ale tylko przez niewielki ułamek czasu całego stosunku. Ponadto seks uprawiamy zbyt krótko i zbyt rzadko, żeby na dłuższą metę czerpać z niego coś więcej niż przyjemność.

*Seks inaczej wpływa na kobiety i mężczyzny. *Zależy to jednak wyłącznie od pozycji. Jedne wymagają większego wysiłku od mężczyzny, inne od kobiety. Rzadko zdarzają się przypadki, w których obie osoby "pracują" tak samo intensywnie.

Nie przegap:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić