REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski16.04.18 (11:09)

Seria brutalnych gwałtów wstrząsnęła krajem. Ludzie w Indiach wyszli na ulice

Najnowszą ujawnioną ofiarą jest 11-latka. Jej zwłoki znaleziono przy drodze. Kolejny przypadek gwałtu i morderstwa sprawił, że po Indiach rozlały się protesty.
RAMINDER PAL SINGH / PAP/EPA

Ciało dziewczynki znaleziono 6 kwietnia, zginęła dzień wcześniej. Policja ze stanu Gudżarat ujawniła informację dopiero w niedzielę. Nie zidentyfikowano jeszcze ofiary, funkcjonariusze poprosili o pomoc służby sąsiednich stanów. Gwałciciel udusił 11-latkę.

Stworzyliśmy najlepszy zespół z udziałem najlepszych policjantów. Ale aby złapać zbrodniarza, najpierw musimy zidentyfikować ofiarę. Stwierdziliśmy na jej ciele 86 ran - powiedział komisarz Satish Sharma Reutersowi.

Niedługo po ujawnieniu tragedii na ulice wyszli wstrząśnięci mieszkańcy wielu miast. W Bombaju odbył się wiec z udziałem gwiazd Bollywoodu. Domagano się na nim kary śmierci dla sprawców ostatniej serii gwałtów w Indiach. W mieście Thiruvananthapuram demonstranci utworzyli ludzki łańcuch. Protesty odbyły się także w New Delhi.

REKLAMA

W Suracie, skąd pochodziła 11-latka, odbył się cichy marsz przy świecach. Ze stanu Gudżarat pochodzi premier Indii Narendra Modi. Protestujący mają nadzieję, że tragedia dziewczynki poruszy szefem rządu i nareszcie w Indiach rozpocznie się prawdziwa walka z plagą gwałtów.

RAMINDER PAL SINGH / PAP/EPA

Niedługo wcześniej Indiami wstrząsnął gwałt na nastolatce ze stanu Uttar Pradesz. Kilka dni temu aresztowano w związku z nim deputowanego do parlamentu z ramienia partii rządzącej. Głośny był też niedawny przypadek porwania 8-letniej muzułmanki w stanie Dżammu i Kaszmir, którą gwałciło i zabiło ośmiu mężczyzn.

W 2012 roku przez Indie przetoczyła się fala podobnych protestów. Wtedy również wywołała je seria ataków seksualnych. Aktywiści ruchów praw obywatelskich twierdzą, że od tego czasu niewiele się zmieniło. Gwałty na kobietach są bagatelizowane przez policję, która często nawet nie rozpoczyna dochodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij