Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Silne trzęsienie ziemi we Włoszech

8
Podziel się

Wstrząsy odczuwalne były wyraźnie w całych środkowych Włoszech, od Morza Tyrreńskiego po Adriatyk.

Silne trzęsienie ziemi we Włoszech
(Getty Images, Dan Kitwood)

Trzęsienie ziemi szczególnie odczuli mieszkańcy Rzymu. To tam bowiem zamknięto i ewakuowano dwie linie metra, a także wiele szkół. W wielu placówkach dzieci wybiegały w panice na dziedzińce. Już wiadomo, że zginęła przynajmniej jedna osoba.

Ziemia zatrzęsła się po raz pierwszy ok. godziny 10.30 rano. Wstrząs miał siłę 5,3 stopni w skali Richtera. Kolejne dwa pojawiły się po kilkudziesięciu minutach i miały magnitudę kolejno 5,6 i 5,7 stopni.

To kolejny kataklizm w tym regionie. W sierpniu zeszłego roku ziemia zatrzęsła się w prowincjach Lacjum, Marche i Abruzji. Magnituda przekraczająca 6 stopni spowodowała śmierć 300 osób i olbrzymie zniszczenia, których symbolem była niemal zrównana z ziemią wioska Amatrice.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(8)
Otaku
5 lata temu
Afryka bliżej co roku i tyle. I nie piszę tylko i imigrantach XD
dowci
5 lata temu
To za tą mafię, która nie chce ustąpić a władze z nią tak walczą jak na Ukrainie z korupcją. U nas też nie lepiej z nepotyzmem no i trochę z korupcją ale jak trzęsienia ziemi nie ma to znaczy, żę nastąpiła poprawa.
Emigracja
5 lata temu
Znaki czasu. Każdy kto obserwuje ziemię, naturę to rozumie, że nie wszędzie i nie w każdym czasie jest miejsce na życie dla człowieka. Będzie wielka emigracja Włochów?
40 tyś miejsc...
5 lata temu
[Czyj jest Dolny Śląsk ?- Prawo do eksploatacji złóż kamieni szlachetnych na Dolnym Śląsku you tube] obejrzyjcie ten filmik zanim usuną. JAROSŁAW KACZYŃSKI nic z tym nie robi. Od 1989 r za niemieckie pieniądze wprowadzono zakaz przemysłowego wydobywania kamieni szlachetnych w Polsce . Chodziło oto by Polska nie robiła konkurencji Antwerpii .Jeśli PIS zniesie ten zakaz to na ŚLĄSKU POLSKIM przybędzie ok 40 tysięcy miejsc pracy dla górników, szlifierzy, handlowców,,artystów, projektantów, jubilerów itp , Wrosną znacznie wpływy z podatków do budżetu. Oczywiście zapewne szykowano się za poprzednich rządów by sprzedać wyłączność na wydobycie zagranicznym koncernom .. wydobycie ma ruszyć jak Niemcy oderwią Śląsk od Polski( projekt nazywa się Autonomia dla Śląska regionalizacja) A Polacy jak zwykle WON!!!!
83
5 lata temu
No co-rośnie aktywność Ziemi i trzeba się z tym pogodzić.
Tylko
5 lata temu
Jak nie katastrofa to terror-przykre
O nie
5 lata temu
Wulkan się budzi. Okolice Neapolu ...to znak
współczuję
5 lata temu
Biedni Włosi, mają wyjątkowego pecha ostatnio. :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić