Skandal! Już chcą zarabiać na dramacie w Paryżu

Dla niektórych tragiczne wydarzenia we francuskiej stolicy stały się... pomysłem na biznes.

Zamachy w Paryżu
Zamachy w Paryżu (East News)

Krwawe zamachy w Paryżu wstrząsnęły światem. Miliony internautów w akcie solidarności z mieszkańcami francuskiej stolicy wykorzystują w mediach społecznościowych hasztagi #PeaceForParis #JeSuisParis, #PrayForParis oraz wiele innych.

Na Faceboooku, Twitterze i Instagramie pojawiają się również symboliczne zdjęcia. Najbardziej popularny jest rysunek przedstawiający Wieżę Eiffla wpisaną w pacyfę. Motyw ten powtarza się również na tyle francuskiej flagi. Symbol Paryża pojawia się również w napisie "Je suis Paris".

Jest jednak ktoś, kto uznał, że żałoba to świetny pretekst do... sprzedaży koszulek! Pod wspomnianym hasztagiem #PeaceForParis na Instagramie oraz Twitterze znaleźć można "gustowne" T-shirty z nadrukiem na wzór symbolu pokoju połączonego z symbolem Paryża.

Pomysłowy przedsiębiorca twierdzi, że 50% dochodów ze sprzedaży przeznaczy na cele charytatywne. Czy faktycznie tak zrobi? Sama idea wykorzystania tak tragicznego wydarzenia do sprzedaży jakichkolwiek gadżetów wydaje się jednak bardzo niesmaczna.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić