Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Skandale tylko pomagają Ryanairowi. Linia pobiła rekord

17
Podziel się:

Irlandzki przewoźnik niskokosztowy ogłosił rekordową liczbę przewiezionych pasażerów. Nie przeszkodził w tym nawet wielki skandal z odwołaniem kilkuset tysięcy rezerwacji.

Boeing 737-800 w barwach linii Ryanair.
Boeing 737-800 w barwach linii Ryanair. (Wikimedia Commons CC0)

Tylko w listopadzie 2017 roku Ryanair miał 9,3 miliona klientów. W porównaniu do tego samego okresu 2016 roku linie przewiozły o 6 procent więcej podróżnych. Współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach wzrósł do 96 procent.

Zeszłoroczny wynik został pobity już teraz, na miesiąc przed końcem roku. Liczba pasażerów od Nowego Roku wyniosła 128,7 miliona. To o 11 procent więcej niż od stycznia do końca listopada 2016 roku. Licząc cały zeszły rok, irlandzka linia zanotowała 117 milionów pasażerów na pokładach swoich maszyn.

Wszystko dzięki naszym niższym cenom - lakonicznie skomentował Kenny Jacobs, szef marketingu Ryanaira.

Przewoźnik będzie się cieszył 140 milionami przewiezionych osób do końca roku. Eksperci podkreślają, że zaskakująco w osiągnięciu rekordowych wyników nie przeszkodziły zawirowania wokół firmy. A były one ogromne - przypomina "The Telegraph".

*We wrześniu linia lotnicza anulowała około 700 tysięcy rezerwacji. *Ponad 400 tysięcy dotyczyło najbliższych terminów, kolejnych 300 tysięcy - rejsów w okresie zimowym. Dotyczyło to również wielu połączeń z i do Polski. Firma tłumaczyła decyzję złym zaplanowaniem urlopów pilotów i personelu pokładowego, w rzeczywistości jednak wielu pilotów przeszło do konkurencyjnych linii.

Zobacz także: Zobacz także: Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć

Rachunki jasno pokazują, że wszystkie przeszkody nie zaszkodziły Irlandczykom. We wrześniu, a więc w miesiącu wyjątkowo kryzysowym, liczba podróżnych była większa o 10 procent w stosunku do tego samego miesiąca w 2016 roku. Analitycy wskazują, że nie bez znaczenia była akcja reklamowa i marketingowa, która miała ratować wizerunek firmy po anulowaniu połączeń.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Ggggg
5 lata temu
Lecialam ryanairem juz ponad 50 razy i tylko raz samolot sie opoznil godzine. Coz i tak bede latac dalej z nimi.
Pu
5 lata temu
A wy biedni ludzie im w tym wszystkim pomagacie
Manuś
5 lata temu
Wrzesień był dobry bo żeśmy z kumplami do NRD lecieli na kilka dni. Stąd mają dobry wynik za wrzesień.
Bez nicku
5 lata temu
Co za bzdura, oczywiście, że zapłacił każdemu pasażerowi odszkodowanie i dodatkowo dali voucher na loty
KLEMENS
5 lata temu
Zaszkodziło, zaszkodziło. W ekonomii są znane krótkie-, średnie-, i długie okresy w działalności biznesowej. W krótkim okresie może to faktycznie nie zaważyło na wynikach ekonomicznych i wolumenie wykonanych lotów, natomiast mocno dostał PR irlandzkiej linii, a ten czynnik jest mierzony w dłuższych okresach. Irlandczycy mogą stracić w oczach stałych klientów jako przewoźnik chimeryczny na którego serwis nie można liczyć.
ed
5 lata temu
anglicy nie wybieraja ryanaira poniewaz sa niewiarygodni takze zednaj pieniadzu.
a.a.
5 lata temu
6 stycznia 2017 roku córka miała wylecieć z Porto do Berlina.Bilet na ten lot miała wykupiony dużo wcześniej. Kontrola bagażu na lotnisku w PORTO była tak długa i szczegółowa, że nie zdążyła precyzyjnie w domu zapakowanej odzieży spakować w pośpiechu do walizki i mimo, że samolot stał na płycie lotniska, zamknięto bramki i nie pozwolono jej wejść. Podobnie potraktowano jeszcze innego Polaka. Też został na lotnisku w Porto. Proponowano jej, żeby poleciała do Berlina liniami portugalskimi. Musiałam szybko kupować jej bilet na następny dzień z Lizbony do Berlina. Sama miałam pecha wybierając się Ryanair-em z Bydgoszczy do Birmingham. Lot był opóźniony ponad 6 godzin i tylko dzięki różnicy czasu zdążyłam na ostatni pociąg w Birmingham. Dziwnie są układane rozkłady lotów z Polski do Portugalii. Wylot -przynajmniej rok temu tak było- Ryanair-em do Lizbony dwa razy w tygodniu do Lizbony z Modlina i dokładnie w tych samych dniach z Warszawy do Lizbony leci Wizzair. A może tak jeden z Poznania?
aaa
5 lata temu
no i co w związku z tym?
karola
5 lata temu
jeżeli tylko mogę to unikam tej linii lotniczej, leciałam raz i jestem zawiedziona, cena nie adekwatna do warunków lotu, NIE POLECAM
Artur
5 lata temu
Leciałem 2 razy Ryanairem i więcej tego nie popełnię. Wolę jednak zapłacić trochę więcej za normalną linię.
Do czasu...
5 lata temu
Do czasu...
obs
5 lata temu
Latam z nimi i będę latać.
psazerka
5 lata temu
W tej chwili to najtanszy przewoznik i lepsza polityka co do bagazu - a to sie liczy. Spoznienia to staly problem tej lini. Lecialam na Tenerife spoznienie P rawIe godz , powrot 40 min spoznienia (chociaz samolot tam "nocowal")
czerwony baro...
5 lata temu
to ma być pstryczek w nasz LOT ? bo zaczyna zagrażać europie nową zakupioną flotą ? dziwne że ten artykuł jest zbieżny w czasie z informacjami w zwiąsku ze sprowadzonymi nowymi boeingami do polski
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić