Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Skandaliczne plany Rosji. Wystawa o "polskich obozach koncentracyjnych"

19
Podziel się

Rosjanie rozważają otwarcie wystawy o "polskich obozach koncentracyjnych" poświęconej żołnierzom Armii Czerwonej, którzy zginęli w obozach. Ekspozycja ma się znaleźć w muzeum w Katyniu przy cmentarzu zamordowanych polskich oficerów.

Skandaliczne plany Rosji. Wystawa o "polskich obozach koncentracyjnych"
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bEUqWBit

Pomysłodawcą jest Rosyjskie Towarzystwo Wojenno-Historyczne. Jak donosi donosi korespondent RMF FM w Moskwie, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Jednak jest bardzo realna, Towarzystwo Wojenno-Historyczne jest bowiem związane z krajowymi władzami.

To wojna informacyjna. W Rosji od lat niektórzy historycy lansują tezę, że Katyń był odpowiedzią Moskwy za rzekome mordowanie żołnierzy Armii Czerwonej przez Polaków.

Wystawa może być także zemstą za polskie plany usuwania pomników czerwonoarmistów. Takie działanie rozważa prezes IPN Łukasz Kamiński. Przy okazji dekomunizacji nazw ulic w Polsce, zaproponował, by umieścić pomniki w specjalnym skansenie, co bardzo nie spodobało się Rosji.

bEUqWBiv
bEUqWBiW
KOMENTARZE
(19)
lora
6 lat temu
Tak to jest jak gnida RP skacze i myśli, że nie ma na nią silnych. PRL wróć
Nodd
6 lat temu
Jak my cos, to ok ale jak ktos nam to boo ! Dziwi was to ? mnie nie......
Glupota
6 lat temu
Skoro wybralismy kapitalizm demokracje i takie tam bzdury to kierujmy sie czynikiem ekonomicznym a nie chistorycznym z jednej strony chcemy tani gaz czy rope albo odzyskac samolot prezydencki do tego nie ograniczony export a z drugiej strony muwicie Ruskim ze sa okupantami powojennej Polski mordujacym miljony Polaków i niszczac ich pomniki wiedz w ten sposób wiele nie zdzialamy nie tedy droga
bEUqWBiX
blackie
6 lat temu
Ten śmieć putin niedługo ogłosi, że to Polska napadła na Niemcy.
lolo
6 lat temu
zwykłe ruskie bydło
historyk
6 lat temu
"poprawne" wpisy mogą robić jedynie Polacy, Rosjanie nie mogą zrobić wystawy o polskich obozach koncentracyjnych w których zginęło ok. 60 tys. żołnierzy radzieckich!! Prawda jest jedna i potwierdzona przez Polskę i zaprzeczanie jej ośmiesza Polskę!!!
refleks
6 lat temu
My Polacy uwielbiamy babrać się w przeszłości, rozdrapywać rany, kwiczeć. Czy od tego zależeć będzie lepsza współpraca Polski z sąsiadami i w ogóle międzynarodowa. Czy przybędzie nam od tej nienawiści choćby jedno stanowisko pracy, czy kromka chleba?
do 1959
6 lat temu
Ruscy maja nas w d...... Rosja bez Polski się obejdzie. Polsce natomiast bez współpracy z Rosją będzie trudno, łłojj, trudno. Nasze obecne władze zamiast układać sobie poprawne relacje z sąsiadem to my je każdego dnia psujemy. Nawet pomniki przeszkadzają.
joa
6 lat temu
pomału pomału, sami siejecie nienawiścią a później się dziwicie? co dajesz to i do ciebie powraca..a co chciałbyś aby było inaczej? nie dokładnie jest tak jak jest..więc zbierasz swoje własne zło..
GOSC
6 lat temu
OBECNIE I POPRZEDNIO RZADZACY DOPROWADZILI DO SYTUACJI ZE NIEMAMY ZADNYCH PRZYJACIOL ANINA WSCHODZIE POLUDNIU CZY POLNICY OSLY POSLY JEZDZILI NA MAJDAN PLULI NA ROSJAN TERAZ TAKZE BABRAMY SIE W INSTYTUCIE PODJUDZANIA NARODOWEGO WYCIAGAMY WYKLETYCH PRZEKLETYCH METROPOLIE BURZA ROSYJCKIE POMNIKI CZY WY WSZYSCY TAM NA GORZE OPAMIETACIE SIE WKONCU CZY ZACZNIECIE ZYC NASZYMI LUDZKIMI PROBLEMANI CZY CHCECIE DOPROWADZIC DO TRAGEDI I UPADKY NARODU POLSKIEGO TRZEBA Z ZYWYMI NAPRZOD ISC PO ZYCIE SIEGAC NOWE A NIE BABRAC SIE W PRZSZLOSCI TO SA WASZE TEMATY ZASTEPCZE CZY NIE WIDZICIE ZE SWIAT SMIEJE SIE Z WAS I CZEKA KIEDYPOLACY WEZMA SIE ZA LBY WIEC PAMIETAJCIE ZE KIL MA DWA KONCE I ZAMIAST TEGO TRZEBA HANDLOWAC SPRZEDAWAC PRODUKOWAC WYMIENIAC ZARABIAC I BOGACIC NAROD NIEJEDEN KRAJ CHCIALBY ZYC MIEDZY NASZYMI SASIADAMI POTEGAMI POD KAZDYM WZGLEDWM
polak
6 lat temu
nie powinniśmy niszczyć ich pomników, motocyklistów też przez Polskę nie przepuściliśmy, oni naszych motocyklistów wpuścili zapewnili im ochronę a w kilku miasteczkach przywitali śpiewami ludowymi i chlebem ( dla niedowiarków są filmy z tego na you tube). jak nie będziemy prowokować - to i w zgodzie będziemy żyć i nikt naszych pomników nie będzie niszczył. szkoda ze tyle nienawiści jest w obecnym społeczeństwie
modest
6 lat temu
A nasze /naszych wladcow/ plany nie sa skandaliczne. Jezeli zostanie rozebrany choc jeden pomnik rosyjskich zolnierzy to rosjanie wjada na Katyn buldozerami. Zapamietajcie, kij ma zawsze dwa konce.
jk2406
6 lat temu
Oczywiście ,że zemsta za likwidację pomników " wdzięczności " i dekomunizację .Nie długo okaże się , że Polacy napadli na bolszewików 17 IX 1939
bEUqWBiP
1221
6 lat temu
a co niech pokaza te obozy w polsce zobaczymy czyich MORDERST BEDZIE WIECEJ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić