Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Skarcili dziecko za rysowanie kredą. Internauci i Chajzer włączają się do akcji

76
Podziel się

Kilkaset osób wybrało się na ulicę Kartograficzną w Warszawie, by wesprzeć Julkę, której zarzucono "zdewastowanie" osiedla.

Skarcili dziecko za rysowanie kredą. Internauci i Chajzer włączają się do akcji
(Facebook.com)
bETROhXF

Tłumy dzieci wraz z rodzicami rysowały dziś po chodnikach. Jak donosi portal Wawa Love, pomimo chłodu i deszczu na Osiedlu Lewandów na Białołęce zjawiło się kilkaset osób chcących zaprotestować przeciwko wyjątkowo nieprzyjemnej korespondencji, którą otrzymali mieszkający tam rodzice Julki. Przypomnijmy, że sąsiedzi wezwali opiekunów dziewczynki do usunięcia jej "radosnej twórczości" z pobliskiego chodnika, sugerując, że jest ona aktem dewastacji.

Zdjęcie upokarzającego pisma pojawiło się wczoraj na Facebooku i zbulwersowało internautów. Użytkownicy portalu społecznościowego zgodnie uznali, że zabranianie dzieciom rysowania kredą po chodniku to absurd i zorganizowali wydarzenie "Rysujemy kredą chodniki", by okazać dezaprobatę wobec tego rodzaju zachowań. Na stronie wydarzenia pojawiają się deklaracje solidarności z Julką oraz dziesiątki zdjęć z dzisiejszej akcji, przedstawiających rysunki dzieci.

bETROhXH

Sprawą zainteresował się również Filip Chajzer. Dziennikarz stacji TVN wybrał się na ulicę Kartograficzną, by wesprzeć akcję rysowania kredą, a także porozmawiać z Julką oraz jej mamą. Zdjęcie z tego wydarzenia zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETROhXN

bETROhYi
KOMENTARZE
(76)
yeeeeti
5 lata temu
Malowac malowac póki można bo jak Islamska UE powie koniec to musimy sie podporzadkowac
wiedzący
5 lata temu
Tak powinna się bawić w zasranej piaskownicy przez pieski sąsiadów, co jak sra to oni nie widzą:D:D:D:D:D
Anna
5 lata temu
Co do zakazu malowania kredą to raz w życiu się spotkałam. Mieszkałam w Ząbkach na osiedlu na ulicy Zielenieckiej i tam na parterze mieszkała taka piekielnie nerwowa kobieta Ewa Szelatyńska (Scan-System) – która kilka razy nam, wtedy dzieciom, urządziła karczemne awantury za rysowanie kredą po chodniku. Co więcej, ta agresywna kobieta powoływała się na regulamin osiedla i na to, że jest członkiem zarządu wspólnoty i doprowadzi do finansowego ukarania rodziców (tzn. będą musieli pokryć koszty czyszczenia). Nie wiem czy do tego doszło, bo szybko się stamtąd wyprowadziliśmy (między innymi przez notoryczne uprzykrzanie nam życia przez tą kobietę i czepianie się przez nią absolutnie wszystkiego) Ale szczerze współczuję dzieciom, które teraz tam się bawią i chcą coś narysować.
bETROhYj
um
5 lata temu
Psycholi nie brakuje...........
najmądrzejszy
5 lata temu
A tą małą Julcie skopać ,spałować i do poprawczaka to przecież patologia kto to widział malować chodnik. A starych na trzy lata za nie dopilnowanie dziecka i niszczenie publicznej własności .
dobra rada
5 lata temu
To teraz składamy pismo do oświaty i edukacji żeby usunęli ze szkół sztukę i plastykę, pozamykali studia o tych kierunkach a malarzy zamknęli w więzieniu bo to już margines społeczny hehe:):)
mnnjhuy
5 lata temu
Malowanie kredą jest ok!!! ale napisy już nie są OK!!! I WINNY BYĆ ZMYWANE PRZEZ RODZICÓW
Przewrotna pr...
5 lata temu
Mamy państwo bezprawia, pałować smarkaczy, bo dewastują gniotami chodniki, przecież to takie w Polsce u nas modne, gdzie władzy wszytko można, a jak chcą dzieci malować, niech wygonią i jadą do Afryki, tamtejszym biedakom farbować blaszane budy, takie modne jest odbieranie dzieci biednym rodzicom i sprzedawanie za kasę, za granicą ;). Nie stać rodziców na kupno bloku rysunkowego? Biedni obywtele, biedne państwo.
P
5 lata temu
Ludzie którym "przywrócono godność" wypełzli na powierzchnię, nabrali powietrza w płuca no i zaczynają pilnować dobrej zmiany i składać donosić.
gosc
5 lata temu
kurde! niedługo to pierdnąć nie będzie można, bo złożą na człowieka donos! założęsię że to tacy mili seniorzy z tych sąsiadów!
jula
5 lata temu
Chajzel niech się samym sobą zajmie a nie dziłaniami pod publikę!!!!!!
Rar
5 lata temu
Moim zdaniem to się kwalifikuje to pozwu przeciwko wszystkim rysującym. To był akt wandalizmu i złośliwości wymierzony przeciwko WSPÓŁWŁASNOŚCI. Wg rozumowania mamusi "malarki" można by pomalować akwarelami czyjś prywatny samochód, "bo przecież deszcz zmyje". Kup sobie kobito własny kawałek ziemi, wybrukuj i wtedy dzieciak może malować co zechce.
SPAWN211
5 lata temu
DOWIEDZMY SIE KTO DONIÓSŁ NA MAŁA JULKE ???KTO JEST ZA ??
bETROhYb
e
5 lata temu
Kto w dziecinstwie malowal kreda po ulicy i chodnikach?? JA malowalam .. i jakos graficiarzem nie jestem.. Ludzie dajcie spokoj. Naprawde to jest az mile ze dzieci w tych czasach jeszcze wychodza na dwor porysowac kreda po ziemi zamiast siedziec w domu przed komputerem. Nie wiem ,kiedys nikomu to nie przeszkadzalo a teraz to nawet male dzieci rysujace kwiatki itp na chodniku to juz sa wandale.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić