aktualizacja 

"Skrajna prawica jest groźniejsza niż radykalny islam"

Statystyki pokazują, że w Ameryce zagrożenie terroryzmem jest większe ze strony radykalnej prawicy - podaje independent.co.uk

"Skrajna prawica jest groźniejsza niż radykalny islam"
(East News)

Według fundacji New America, zagrożenie krajowym terroryzmem jest coraz większe. Widać to po statystkach, które są miażdżące: dwie trzecie ataków terrorystycznych w USA było spowodowanych przez ludzi z tzw. „prawego skrzydła”.

Panuje powszechne przekonanie, że terroryzm w USA jest domeną obcokrajowców. Ale to nieprawda. Taki sposób myślenia utrwalił się po atakach z 11 września. Tymczasem 80 ataków przeprowadzali obywatele USA – powiedział w rozmowie z Vox David Sterman z New America Foundation.

Społeczeństwo Ameryki wierzy, że jego wartości są wciąż przestrzegane. Amerykanie chcą państwa narodowego, nowoczesnego, w którym dużą rolę odgrywa technologia i nauka. A jednak okazuje się, że ten kraj wkrótce może się stać państwem faszystowskim - przekonuje Karen Armstrong, historyk religii.

Obecnie w USA cały cza jesteśmy świadkami histerii anty-muzułmańskiej, a histeria, jak uczy nas historia, jest prekursorem przemocy - dodaje Armstron.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić