Śląskie. Pszczyna ogłosiła alarm. Ogromny kot przypominał pumę
Na terenie gminy Pszczyna (woj. śląskie) widziano zwierzę przypominające pumę. Urząd Miejski w Pszczynie zaapelował do mieszkańców o ostrożność. Służby w woj. śląskim ostrzegają przed niebezpiecznym zwierzęciem.
Zwierzę widziano w niedzielę na terenie Piasku w gminie Pszczyna. Jego rozmiary i sposób poruszania się wskazują, że może to być puma.
W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie – poinformował Urząd Miejski w Pszczynie w woj. śląskim.
Pumy uciekły z hodowli? Krążą pogłoski, że dwie pumy uciekły z hodowli w Pszczynie, ale jak na razie śląskie służby nie potwierdziły tych doniesień.
Co robić w razie spotkania z pumą? Władze Pszczyny radzą w przypadku zaobserwowania zwierzęcia natychmiast skontaktować się z policją lub strażą miejską pod numerem telefonu 32 210 43 73 (dyżur całodobowy).
Zobacz też: Nietypowe spotkanie z pumą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.