Słodka zemsta Kurskiego? "Wiadomości" TVP pobiły "Fakty" TVN

104

Pierwszy raz od początku roku główny serwis informacyjny TVP1 miał większą średnią miesięczną widownię niż konkurencyjny program stacji TVN. Nie jest jasne, czy Jacek Kurski zaakceptuje dobrą (dla niego) zmianę, bo dane pochodzą z wyliczeń Nielsena.

Słodka zemsta Kurskiego? "Wiadomości" TVP pobiły "Fakty" TVN
(TVP/PAP/Jan Bogacz/Ireneusz Sobieszczuk)

*Przetasowania w pierwszej trójce są spore. * Od lat rządził "Teleexpress", a o drugie miejsce biły się "Fakty" z "Wiadomościami". Po odejściu Macieja Orłosia program stracił jedną czwartą widowni. Nadawany o godz. 17.00 show informacyjny oglądało średnio 2,41 mln osób. Tymczasem najmocniej krytykowany od lat serwis z 19.30 wysunął się na czoło stawki.

"Wiadomości” TVP1 oglądało średnio 2,88 mln widzów. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 16,61 proc. widzów, czyli 574 tys. oglądających - wirtualnemedia.pl cytują dane Nielsen Audience Measurement.

Średnia oglądalność "Faktów” w TVN i TVN24 Biznes i Świat we wrześniu wyniosła 2,79 mln widzów (spadek rok do roku na poziomie 10,99 proc.). Z kolei "Wydarzenia" Polsatu o godz. 18.50 oglądało średnio 2,19 mln osób. "Panorama" TVP2 o godz. 18.00 ściągnęła przed ekrany średnio 1,3 mln widzów.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić