Słynne krzesło J.K Rowling sprzedane

1

Słynna pisarka siedziała na nim, pisząc swoje bestsellery: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Mebel został kupiony na aukcji w Nowym Jorku przez anonimowego nabywcę za 394 tys. dolarów.

Słynne krzesło J.K Rowling sprzedane
(Youtube.com)

*Właściciel krzesła nie spodziewał się otrzymać za nie takiej kwoty. * Gerald Gray z Worsley w Anglii kupił je na aukcji internetowej w 2009 roku dla swojej córki. Zapłacił za nie wówczas 29 tys. dolarów, które pisarka przeznaczyła na cele charytatywne.

Sprzedawca ma nadzieję, że krzesło będą mogły oglądać dzieci. Gerald chciałby, by stało się częścią wystawy w muzeum lub w wesołym miasteczku. Mężczyzna zapowiedział, że 10% dochodu z aukcji przeznaczy na cele charytatywne, ponieważ tak zrobiłaby J.K. Rowling.

Krzesło może mieć magiczne właściwości. J.K. Rowling siedząc na dębowym meblu z lat trzydziestych, stworzyła dwie z najważniejszych, współczesnych książek. Autorka podpisała je, zanim krzesło zostało wystawione na aukcję po raz pierwszy - donosi Time.

Drogi nowy-właścicielu-mojego-krzesła. Otrzymałam cztery niepasujące do siebie krzesła w 1995 roku, a to otrzymałam jako pierwsze, dlatego wylądowało ono naprzeciwko mojej maszyny do pisania. Wspierało mnie podczas pisania książek „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” i „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Moja nostalgiczna strona osobowości jest smutna, żegnając się z nim, ale moje plecy nie są. J.K. Rowling - można przeczytać na meblu.

Nie przegap

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić