aktualizacja 

Śmierć 12-latka. Grał w modną internetową grę z podduszaniem

18

Zabawa polegająca na odcięciu dopływu tlenu do mózgu nazywana jest "grą grzecznych chłopców", ponieważ nie używa się w niej alkoholu ani narkotyków. Młodzi ludzie coraz częściej publikują w internecie nagrania, dzięki którym widać skalę tego procederu.

Śmierć 12-latka. Grał w modną internetową grę z podduszaniem
(Facebook.com, Bee Bailey)

* Matka znalazła Karnela Haughtona nieprzytomnego.* Mimo przewiezienia do szpitala, młody mieszkaniec brytyjskiego Birmingham nie odzyskał już przytomności. Nie wiadomo, czy w czasie, kiedy doszło do utraty przytomności, był sam, czy ktoś mu pomógł. Jednak dzięki jego znajomym, szybko udało się ustalić przyczynę uduszenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na początku nie wiedzieliśmy, co się stało z Karnelem. Ale zgłosili się jego koledzy, którzy opowiedzieli policji o popularnej wśród młodzieży używającej mediów społecznościowych grze, która polega na podduszaniu. Karnel opowiadał o niej tuż przed śmiercią i zachęcał do niej znajomych - opowiedziała dziennikowi "The Sun" Bee Bailey, przyjaciółka rodziny.

Gra była popularna już kilka lat temu. Teraz jednak wróciła ze zdwojoną siłą. Według Bailey dzieci, które poddają się niebezpiecznemu trendowi, nie zdają sobie sprawę, że mogą umrzeć. Chcą zaznać tylko chwilowej euforii, która towarzyszy niedotlenieniu.

Autor: Tomasz Wiślicki

*Teraz serce internetu w jednej aplikacji. *Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić