aktualizacja 

Śmierć, w którą trudno uwierzyć

46

Tragiczny wypadek w tamilskim mieście Vellore na południu Indii na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. Kierowca autobusu zginął na skutek uderzenia kawałka meteorytu.

Śmierć, w którą trudno uwierzyć
(Youtube.com)

Pechowiec jest przypuszczalnie pierwszym człowiekiem, który zginął w ten sposób. Uderzenie odłamka ciała niebieskiego spowodowało wybuch i powstanie krateru o głębokości pół metra. Eksplozja uszkodziła okoliczne pojazdy oraz budynki, a także raniła trzy inne osoby. Informacje o wypadku potwierdził sekretarz generalny Indii, J Jayalalithaa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początkowo podejrzewano zamach bombowy. Jednak eksperci badający miejsce zdarzenia, nie odnaleźli żadnych śladów materiałów wybuchowych. Udało się natomiast odnaleźć kawałek kosmicznej skały oraz wydrążony przez nią krater. Kierowca autobusu poruszał się pieszo, gdy został trafiony przez meteoryt. Według świadków siła uderzenia odrzuciła go na kilka metrów. Mężczyznę zmarł ma krótko po przewiezieniu do szpitala.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Władze Indii zadeklarowały pomoc poszkodowanym. Otrzymają nie tylko opiekę medyczną, ale również zadośćuczynienie finansowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić