aktualizacja 

Śmiertelnie chory muzyk zagrał ostatni koncert w życiu

21

Kanadyjska grupa The Tragically Hip zakończyła niezwykle emocjonalną trasę koncertową i najpewniej ostatnią, po tym jak w maju u jej frontmana Gorda Downie stwierdzono nieuleczalnego raka mózgu.

Śmiertelnie chory muzyk zagrał ostatni koncert w życiu
(Getty Images, George Pimentel)

Dramat muzyka poruszył także władze Kanady. Premier Justin Trudeau powiedział, że The Tagically Hip nie tworzył jedynie komercyjnej muzyki, ale to, co nagrywali, było swego rodzaju "ścieżką dźwiękową jego kraju". Z kolei wedłu kanadyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego CBC, Gordon Downie to "nieoficjalnie największy współczesny poeta Kanady".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zespół The Tagically Hip powstał w latach 80. Jego twórczość zdominowały rockowo-bluesowe brzmienia, a teksty piosenek nawiązywały do specyfiki życia w Kanadzie. Dzięki temu muzycy bardzo szybko zyskali popularność w ojczyźnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Grupa wydała 14 albumów. Zwieńczeniem jej kariery był ostatni koncert, na który bilety sprzedały się w kilka minut. Występ bił również rekordy popularności wśród widzów oglądających je przed telewizorami. Jak podaje BBC, kanadyjskie lokale transmitujące ostatni występ The Tagically Hip pękały w szwach.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić