SMS w trakcie chodzenia? Tutaj chcą za to karać

5
Podziel się:

Korzystanie z telefonu zbytnio rozprasza, więc powinno być obwarowane sankcjami. Tak przynajmniej uważaj Pamela Lampitt z zespołu legislacyjnego w New Jersey. Członkini Partii Demokratycznej chce, by takie osoby były karane grzywną albo nawet więzieniem.

SMS w trakcie chodzenia? Tutaj chcą za to karać
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Karane miałby być osoby poruszające się po drogach publicznych. Proponowana grzywna wynosi do 50 dolarów lub 15 dni pozbawienia wolności. Połowa grzywny miałaby trafić na programy edukacyjne dotyczące korzystania z telefonów w trakcie chodzenia – czytamy w „Mashable”.

Do tej pory żaden stan nie wprowadził regulacji dotyczących pieszych czy rowerzystów. Przykładowo, na Hawajach przygotowano ustawę, która pozwalałaby ukarać 250 dolarami pieszego, który przeszedł przez ulicę z urządzeniem elektronicznym - mówi Duglas Shinkle, dyrektor programy Krajowej Konferencji ds. Legislacji Stanowej.

Nie każdy zgadza się z propozycją Lampitt. Ale wielu przyznaje, że rozproszeni piesi stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

*Eksperci przekonują, że to jeden z większych problemów w skali świata. *Według danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa w latach 2000-2011 ponad 11 tysięcy urazów było spowodowanych wypadkami z udziałem pieszych, którzy korzystali z telefonów komórkowych.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić