Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Solarium tylko dla dorosłych? Jest inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy

12
Podziel się:

O tym, żeby zakazać korzystania z solarium osobom niepełnoletnim mówi się od dawna. Tym razem w sprawę włączył się prezydent, który zainicjował prace legislacyjne w tej sprawie.

Solarium tylko dla dorosłych? Jest inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Radosław Czarnecki)

Na razie brak szczegółów Wiadomo tylko, że Kancelaria Prezydenta podjęła prace nad przygotowaniem stosownej regulacji prawnej. Jest w trakcie opracowywania - informuje Anna Surówka-Pasek z biura kancelarii.

Wielu ekspertów zgadza się z tym pomysłem. Takie zdanie podziela m.in. prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie. Według niego, korzystanie z solarium przez osoby poniżej 18. roku życia wiąże się z dużym wzrostem zachorowań na nowotwory.

Rak skóry to prawdziwa plaga. Biuro Rzecznika Praw Dziecka podaje informacje, z których wynika, że w 18 krajach Unii Europejskiej, co roku 3,5 tys. osób choruje na czerniaka. Wiele z tych osób korzysta z solarium od kiedy są nastolatkami.

Solarium to także inne niebezpieczeństwa Przez opalające kabiny dochodzi rocznie średnio do 800 przypadków śmierci. Związane są one z nieumiejętnym korzystaniem z łóżek lub ich awariami. Do tego dochodzi kwestia uzależnienia od opalania.

Polska nie będzie jedynym krajem, gdzie będą takie przepisy. Jeżeli wejdą w życie, to dołączymy do takich państw jak Francja, Niemczy czy Wielka Brytania, gdzie już obowiązuje zakaz solarium dla osób niepełnoletnich.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
skv
5 lata temu
zamiast de regulować co się da to Pan Prezydent zabiera się za solaria. Co to 01.04 ? Mieliśmy premier co kochanych grubasków chciał ratować delegalizując drożdżówki. K....wa co to za cyrk ?!
gość
5 lata temu
a co z ustawą dla frankowiczów miał się tym zająć a nie solariami
Fik
5 lata temu
następna ustawa będzie dotyczyła zakazu bawienia się zabawkami w przedszkolu...
hi-chot
5 lata temu
Konfiturki smakują dojnej zmianie-brawo!!!! Armia leży a my zajmiemy się solariami hahahahahahahahahahahahahahah
ank
5 lata temu
Jak Lekarze zaczną podawać (zapisywać i tłumaczyć że to potrzebne) Vit.D3, to się ta plaga skończy. A nie trzeba zabraniać czegoś co jest naturalne dla organizmu. Teraz młodzieży brakuje SŁOŃCA, bo siedzą w domach za komputerem i telewizją. Dawnymi czasy młodzież grała i bawiła się po podwórkach, stadionach i boiskach. Tylko tyle, że należało by obniżyć moc solariów, aby to opalanie trwało dłużej i delikatniej. Widocznie jest przekroczony limit naświetlania dzienny, albo brakuje jakiegoś składnika widma światła w świetlówkach w stosunku do światła słonecznego.
janusz
5 lata temu
nic zakazy nie dadzą! jak z alkoholem i papierosami! takie tam bla, bla, bla niby prezydenta. świadomość i wola ludzi jest istotna!
zwykły Polak
5 lata temu
Zimny Lech może się tylko z tym intelektualistą równać.
ubawiony
5 lata temu
Ten to się tylko poważnymi sprawami zajmuje mąż stanu po prostu.
3werutiyop0[
5 lata temu
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że ten rząd wciąż tylko czegoś zakazuje i podnosi kasy? Już niedługo obudzimy się w państwie policyjnym! Jak za głębokiej komuny!
Twoj nick
5 lata temu
GMO tez jest smiercia, ale dalo sie kupic korporacjom u pisu ustawe zezwalajaca na GMO znow jako jedym kraju UE, choc cala UE jest przeciw.Podobnie ze szczpionkami.Wiec nie wierze, ze chodzi o jakies bezpieczenstwo dla narodu polskiego.Raczej jest to sygnal by solaria przyszly z darami.
Ab urbe condi...
5 lata temu
Po co ten pośpiech w ustanawianiu reguł korzystania z solariów? Niech Szanowny Pan Prezydent podejmuje tak ochoczo korzystne dla ludu decyzje w innych sprawach, np. zakaz żywienia dzieci produktami GMO. Za kilkanaście lat bowiem, jeżeli nie podejmie ważnych decyzji w innej sprawie, wszyscy w kraju będą wyglądali na opalonych - i to bez solariów, a nawet bez udziału Słońca!
M
5 lata temu
Tak jak w Niemczech,we fRANCJI nie ma solarium są niepotrzebne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić