o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

SoRiso olej z otrębów ryżowych wycofany ze sprzedaży. GIS ostrzega

18
Podziel się

Warszawska firma Italmex wycofała dobrowolnie ze sprzedaży SoRiso olej z ryżu. To efekt badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, po których stwierdzono nieprawidłowości. GIS radzi nie spożywać tego produktu.

Główny Inspektorat Sanitarny wykrył nieprawidłowości w SoRiso - oleju z otrębów ryżowych.
Główny Inspektorat Sanitarny wykrył nieprawidłowości w SoRiso - oleju z otrębów ryżowych. (iStock.com, kolaż WP)
bDRMZVLp

Chodzi o produkt "SoRiso Olej z ryżu z otrębów ryżowych naturalny 100%" w butelkach o pojemności 500 ml. Produkuje się go dla firmy Italmex Warszawa Sp. z o.o.

Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła w nim przekroczenie najwyższych dopuszczalnych poziomów estrów glicydowych oraz estrów 3-monochloropropanodiolu.

Mowa tutaj o produkcie o oznaczeniu partii E411 i datą minimalnej trwałości do co najmniej 15.10.2021 roku.

bDRMZVLr
Zobacz także: Zobacz też: Spróbowaliśmy zamienników "delicji szampańskich". Czy te z Biedronki i Carrefoura są godnymi naśladowcami?

Warszawska spółka zareagowała po otrzymaniu badań. GIS podkreśla, że dobrowolnie rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku. Ponadto poinformowała o tym odbiorców oraz wstrzymała kolejne zamówienia. Zwróciła również bieżące przesyłki produktu do producenta.

bDRMZVLx

Italmex sam również przebada olej z ryżu.

"Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać" - ostrzega GIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDRMZVLS
KOMENTARZE
(18)
Paragwaj
rok temu
Tak w zasadzie to czas najwyższy, ażeby sanepid zaczął się przyglądać i kontrolować wszelakie produkty, które teraz bezustannie dostępne są w różnych marketach niby to "w promocji". Mnóstwo z tych produktów jest niskiej jakości i źle wpływają na człowieka. Choćby oleje potrafią przeczyścić człowieka i to dosłownie. Jeszcze do niedawna było to nie do pomyślenia. Dzisiaj robi się to standardem.
kwch
rok temu
jednak smalec to smalec
Hghk
rok temu
Naturalny z dodatkiem chemia he he
bDRMZVLT
ona
rok temu
Ciekawe gdzie to wyleją i jaki zapaskudzą teren?
Menaw
rok temu
No tego akurat nie,ale mam z pyty dinozaura. Zajmijcie się lepiej olejem palmowym
Najnowsze komentarze (18)
triomersal
rok temu
Niech lepiej ten sanepid sprawdzi szczepionki : aluminium, rtęć, diploidy a nie przyssali się do oleju. Makdonald czy KFC na jakim oleju smaży ? To zbadajcie ! Ale za ciency jesteście aby fikać korporacjom wielkiego brata.
Jjjjooo
rok temu
Chemia
wania
rok temu
Nasz olej rzepakowy to zaprawiony Randapem.
Ggg
rok temu
Następny eko-wegański wynalazek.
wkurzony
rok temu
WSZYSCY ZDZIWIENI ,ŻE MAMY EPIDEMIĘ ZACHOROWAŃ NA NOWOTWORY. A KONCERNY FARMACEUTYCZNE ZACIERAJĄ RĘCE. BĘDĄ WSPANIAŁE ZYSKI !!!!! TO SIĘ NAZYWA EUTANAZJA KONTROLOWANA. !!!!
wkurzony
rok temu
RYŻ ZAWIERA TRUCIZNY A TO Z POWODU, ŻE POLA RYŻOWE ZAWIERAJĄ CAŁĄ TABLICĘ MENDELEJEWA . ZANIM SPOŻYJESZ RYŻ NA;LEŻY GO DŁUGO WYPŁUKIWAĆ Z TYCH TRUCIZN. ZIEMIA JEST SKAŻONA !!!!
wkurzony
rok temu
Powinno się przebadać praktycznie całą żywność. TRUJĄ NAS NA POTĘGĘ, Rząd nic z tym nie zrobi???? Ministerstwo odpowiedzialne -powinniście się douczyć i pomyśleć zanik dopuścicie truciznę do sprzedaży. NIE TRUJCIE LUDZI ŻYWNOŚCIĄ I LEKAMI !!!!!!!
czytelnik
rok temu
Dlaczego jest zatajane ze glifosat jest w zywnosci.... i ze to jest czynnik wywolujacy raka ... youtu.be/iDAmqdFvsNo
bDRMZVLL
china
rok temu
przepracowany z chiński lokomotyw.
grom
rok temu
Czas masowo kontrolować wszelkie badziewie które jest w sprzedaży. Potroić sanepid. Nakładać za każdy taki produkt w sprzedaży wysokie kary 6 cyfrowe na producentów i sprzedawców takich badziewnych produktów. Bedą 2 korzyści oczyści się rynek z syfiastych produktów i wzbogaci się skarb państwa.Tylko działać bo żyła złota jest ogromna.
Menaw
rok temu
No tego akurat nie,ale mam z pyty dinozaura. Zajmijcie się lepiej olejem palmowym
ekolog
rok temu
moj stary bus przerobi go chetnie na frytki
Onko
rok temu
Minister ogłasza ustawę onkologiczną a w Polsce trzeba zacząć zwalczać przyczyna a nie skutki. Dlaczego nie zabronią stosowania chemii w żywności? Dlaczego łatwiej wydają miliony na leki zamiast zabronić trucia ludzi? Przecież to jest tak proste, że aż banalne. Ale nie, nikt nie wpadnie w Rządzie na ten pomysł?
Dar
rok temu
Szkoda że autor tekstu nie wysilił się by wytłumaczyć nam o co tak dokładnie chodzi. Bo warto by dodać że każdy przypalony czy przepalony olej w naszej kuchni jest po sto kroć gorszy niż ten w butelce z artykułu A chodzi o związki które powstają podczas rafinacji olejów. Ilość tych związków zalezy od pochodzenia tłuszczu i oleje pochodzące z palm olejowych, kokosa czy kukurydzy i ryżu po rafinacji mogą go zawierać więcej niż z naprzyklad z rzepaku „estry glicydowe kwasów tłuszczowych (GE) są zanieczyszczeniami procesowymi żywności, które powstają w wysokiej temperaturze stosowanej podczas rafinacji oleju... i niektóre z tych związków wykazują działanie toksyczne i rakotwórcze„ dlatego są normy. Producent po prostu spaprał najpierw produkcje po czym kontrole jakości. I mała moja dygresja. Używam osobiście jak naj mniej tłuszczu ale zdaje sobie sprawę ze te roślinne sa mniej szkodliwa. Rzepakowy zwłaszcza nierafinowany (tłoczony na zimno) lecz filtrowany jest świetny do skarżenia. Oliwa z oliwek tłoczona do sałatek (do skarżenia już daje podobne rezultat jak tem z artykułu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić