aktualizacja 

Spędzą noc w legendarnym zamku Hamleta. To pierwszy przypadek od stulecia

5

Para szczęśliwców będzie mogła przespać się w zamku fikcyjnego księcia duńskiego, z okazji obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Spędzą noc w legendarnym zamku Hamleta. To pierwszy przypadek od stulecia
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Dennis Jarvis)

"Hamlet" to jedno z najbardziej znanych i cenionych tragedii Szekspira. Dzięki popularności dzieła, sławę zyskał również opisywany w nim zamek Kronborg w Północnej Zelandii. Do tej pory przez wielu nazywany jest on Helsingorem, taką bowiem nazwę nadał mu dramatopisarz.

Fani szekspirowskiego dzieła od lat przyjeżdżają do Kronborga. Chcą na własne oczy zobaczyć mury i komnaty zamku. Jednak w sobotę dla pary szczęśliwców ten wielki gmach obronny stanie się hotelem. Pierwszy raz od stu lat ktoś będzie mógł spędzić w nim noc - donosi The Local.

Setki fanów Szekspira z całego świata podjęło wyzwanie, żeby móc spędzić noc w tym zamku. Zadanie polegało a napisaniu listu do Hamleta. Użyłam pentametru jambicznego, którego zapewne Hamlet użyłby w dzisiejszych czasach. Szekspir zawsze był moją inspiracją - powiedziała zwyciężczyni konkursu M.L. Rio z Londynu.

Rio i jej towarzysz spędzą noc w pokoju w królewskiej wieży.

Nie mogę się doczekać, żeby zanurzyć się w świecie Szekspira. To nadzwyczajne, że będę miała okazję spędzić noc w miejscu, które go zainspirowało - dodała Rio.

To nie koniec atrakcji dla dziewczyny i jej partnera. Będą oni mogli wziąć udział w wystawnym bankiecie, u boku duńskich artystów, pisarzy i aktorów. Na spotkaniu obecny będzie także Rufus Gifford, który zajął drugie miejsce w konkursie. Przyznaje on, że jest to dla niego pewne pocieszenie, po klęsce w boju o nocleg w zamku. Bilety na bankiet można było kupić w cenie około 1,200 koron duńskich (ok. 700 zł).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić