Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Spokojnie, to tylko koniec świata. Pogodzimy się z losem

13
Podziel się

Ludzie w obliczu gigantycznej katastrofy raczej lgnęli by do innych i bawili się, a zachowania antyspołeczne byłyby odosobnionymi przypadkami.

Próba atomowa
Próba atomowa (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
bETGQlSJ

Apokalipsę przyjmiemy na spokojnie. Do takich wniosków doszli absolwenci Uniwersytetu w Buffalo w USA. Przeanalizowali zachowanie 80 tys. uczestników gry typu MMORPG ArcheAge, której świat miał ulec zniszczeniu. U graczy zaobserwowano wzrost współpracy, zacieśnianie więzi społecznych lub nawiązywanie nowych. Uczestnicy gry budowali domy i bawili się. Akty wandalizmu czy morderstwa były bardzo rzadkie.

Jesteśmy świadomi tego, że to tylko gra, a konsekwencje końca świata są czysto wirtualne. Mimo to taki zestaw danych pozwala nam w najbardziej wiarygodny sposób pokazać, co mogłoby się dziać w takiej chwili – mówi Ahreum Kang z uniwersytetu

*Sytuacja nawiązywania nowych więzi społecznych i ich zacieśniania w takiej chwili wcale nie jest oderwana od rzeczywistości. *Naukowcy podają przykład spadającego samolotu. W takiej chwili zaczyna się rozmawiać z pasażerem siedzącym obok o tym, że za chwilę się zginie. Zupełnie nie przeszkadza, że to ktoś obcy.

bETGQlSL

*Badanie przeprowadzono analizując 275 mln czynności wykonanych przez graczy. *Podzielono je na 11 kategorii, które oznaczano jako prospołeczne i antyspołeczne. Cały test trwał 11 tygodni, a gracze wiedzieli, że ich zachowania będą monitorowane.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETGQlTm
KOMENTARZE
(13)
Silent
5 lata temu
W polsce jest juz od dawna apokalipsa jak PiS wybrali:D Naiwni ludzi kupili za 500zl:D To jest totalna APOKALIPSA!
Apocalipse Da...
5 lata temu
Koniec świata to będzie jak zabiorą 500 i zmuszą do pracy..dzieciorobów z MOPSU..
obs
5 lata temu
Wystarczy spojrzeć na historyczne wydarzenia, gdzie wystarczył tydzień bez prądu, by ludzie w zgodzie i harmonii oczekiwali końca. Nie wspomnę o powybijanych witrynach, kradzieżach i zamieszkach...
bETGQlTn
Billy
5 lata temu
Najgorsze to są partie polityczne to zrzeszona sekta że swoim guru która robi marionetki że dwóch członków ale za to te marionetki obdarza się na stanowiskach. Mierny ale wierny .A w rezultacie brak mądrych ludzi na stanowiskach. I tak naprawdę wszystko zależy od guru bo miernota nie podskoczy bo brak jej odwagi
A
5 lata temu
A swetru z totalną opozycją będą i tak patrzeć na sondaże i ścigać się, kto bardziej nienawidzi. PIS
obserwator
5 lata temu
Jasne. Samolot spada a ktos siedzi i gada z obcym pasażerem obok. "bardzo milo bylo mi pana poznać, za moment zginiemy, liczę na kontynuacje tej znajomości po drugiej stronie, do zobaczenia"
Precz z Pisem
5 lata temu
jest coś gorszego niż koniec świata to rządy
Bezsens
5 lata temu
Co za bezsens!
wkurzony
5 lata temu
Na zachodzie europy to islam robi już koniec świata !!!
gosc
5 lata temu
islamista utnie ci lep i juz edziesz mial koniec swiata
Ziva
5 lata temu
"Ludzie mdleć będą ze strachu w obliczu wydarzeń zagrażających Ziemi. Bezradni wobec szumu morza i jego nawałnicy". Nie opowiadajcie więc, że będzie spokojnie...
anonim
5 lata temu
Z jakiego filmu jest ten fragment?
Log
5 lata temu
Koniec świata to wam zrobią islamiści łapami Merkel, Tuska i PO, jak dojdą do władzy przez głupotę tych, którzy ich tu wpuszczą. Koran nakazuje muzułmanom zabijanie niewiernych, przeczytajcie Koran 8:17; Koran 2:191. Trzeba być krańcowo bezmyślnym, żeby popierać partię, która jest w kieszeni Merkel i zrobi wszystko co chcą niemieckie grupy interesu w tam zasiedlenie Polski islamistami.
bETGQlTf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić