Spotkali się po 50 latach. I znowu to zrobili

6

Żaden z czterech widocznych na zdjęciu weteranów nie pamięta dokładnej daty wykonania oryginalnej fotografii, jednak wszyscy zgodnie wskazują na 1966 rok. To właśnie wtedy - tuż przed wylotem do Wietnamu - 20-letni amerykańscy marines zostali uwiecznieni na zdjęciu, które 50 lat później zainspirowało ich do ponownego spotkania.

Spotkali się po 50 latach. I znowu to zrobili
(Youtube.com, Naples Daily News)

Wszystko działo się na którejś z plaż Florydy. Na oryginalnym zdjęciu widać czwórkę młodych i wysportowanych chłopaków w wieku 19-21 lat na tle żółtej deski surfingowej. Czas lekko zmienił ich fizjonomię, ale na pewno nie pozbawił ich dobrego samopoczucia. 50 lat później ponownie spotkali się na jednej z amerykańskich plaż, aby przypomnieć sobie czasy młodości.

To jedno z zabawniejszych zdjęć w naszej historii, jednak wbrew pozorom stoi za nim wiele miłości - DeVenezia tłumaczy wyjątkowość fotografii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przez cały tamten okres mężczyźni trzymali się razem. Bob Falk, Dennis Puleo, Tom Hanks (nie ten, o którym myślicie) i Bobby DeVenezia przeszli razem obóz treningowy, a po wylocie do Wietnamu służyli w jednym oddziale. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych drogi weteranów rozeszły się. W wywiadzie udzielonym portalowi Naples News DeVenzia zwierzył się, że nie pamięta, dlaczego konkretnie tak się stało.

Po wojnie wszyscy zrobili kariery, ożenili się, teraz mają dzieci i wnuki. 50 lat minęło jak jeden dzień. Jednak Hanks wspomina, że pewnego dnia przeglądając stare albumy ze zdjęciami wpadł na pomysł ponownego spotkania z dawnymi przyjaciółmi. Niektórzy jak Puleo nie chcieli wracać do czasów, które kojarzyły mu się z wojną, jednak ostatecznie wszyscy spotkali się w jednym miejscu.

Wszyscy czujemy, że to spotkanie jest darem za to, że wykorzystaliśmy szansę do dobre życie przez ostatnie 50 lat - powiedzieli zgodnie weterani.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić