aktualizacja 

Sprawa Kamińskiego nie zostanie zamknięta. Trafi do II instancji

Warszawski Sąd Rejonowy przekazał do Sądu Okręgowego sprawę byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz trzech byłych funkcjonariuszy Biura. Potrzebna jest ocena merytoryczna – poinformowała Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sprawa Kamińskiego nie zostanie zamknięta. Trafi do II instancji
(WP.PL)

Na nic ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z informacją przekazaną przez Ewę Leszczyńską-Furtak, Sąd Rejonowy przekazał apelacje od wyroku, zarówno te na korzyść, jak i te na niekorzyść oskarżonych. Rzeczniczka Sądu Okręgowego zaznaczyła, że decyzja Sądu Rejonowego jest wyłącznie decyzją techniczną.

W tej sprawie decyzje merytoryczne będą należały do Sądu Okręgowego, otwierając mu drogę do ewentualnego zwrócenia się z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego o wykładnie – dodała Leszczyńska-Furtak.

Warto przypomnieć, że w marcu tego roku zapadł wyrok w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sąd Rejonowy Warszawa- Śródmieście uznał byłego szefa CBA za winnego i skazał go na 3 lata bezwzględnego więzienia. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o ułaskawieniu skazanych w tej sprawie.

Kwestia jest precedensowa, bardzo ważna, otwiera też pewną praktykę na przyszłość, dlatego wymaga jednoznacznego wyjaśnienia – zakończyła Ewa Leszczyńska-Furtak.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić