o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Stanisław Karczewski pokazuje, co robi, skoro sklepy zamknięte

49
Podziel się

Polityk PiS zachęca w sieci do aktywnego spędzania niedzieli.

Stanisław Karczewski pokazuje, co robi, skoro sklepy zamknięte
(Twitter.com/Stanisław Karczewski)
bEShyXHF

Na dworze, ale z komórką. Marszałek Senatu dał przykład aktywnego spędzania pierwszego dnia bez handlu. Zamiast ścigać się w wyszukiwaniu sklepów otwartych dla kupujących, Stanisław Karczewski ścigał się z samym sobą po parku. - Zachęcam do niedzielnej aktywności fizycznej - napisał na Twitterze pod filmem z wideo-selfie.

On wybrał zabawy plenerowe, ale zachęca też do siłowni czy pływania. Skoro 11 marca obowiązuje częściowy zakaz handlu, to Karczewski pokazuje zdrową alternatywę do zakupów. Inni chcą tego dnia po prostu wypocząć.

bEShyXHH

Nie wszyscy Polacy podzielają entuzjazm marszałka. Choć najczęściej słychać to ze strony polityków, badania opinii publicznej pokazują opinie zwykłych ludzi

bEShyXHN

Z sondażu przeprowadzonego w październiku wynikało, że zamykanie sklepów w niedzielę popiera 30 proc. respondentów. Jednocześnie 51 proc. opowiadało się za ograniczeniem handlu w niedzielę - donosi "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. "Solidarność" chce wnioskować o nowelizację ustawy
bEShyXHO

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEShyXIi
KOMENTARZE
(49)
ateistka
4 lata temu
Jak to nagle Niemcy stały się wzorem do naśladowania dla ciemnego pisowskiego ludu, szkoda że tylko w tej jednej dziedzinie. Jak tak chętnie porównujecie się do krajów zachodnich to dla przykładu w całej unii europejskiej z wyjątkiem Polski i Irlandii kościół nie jest finansowany z budżetu państwa, nawet tak katolickie kraje jak Włochy czy Hiszpania nie podpisały konkordatu. W Niemczech każdy pracujący otrzymuje pytanie czy jest wierzący, a jak tak to jakie wyznanie i co miesiąc 10 euro z jego pensji idzie na kościół. Może to rozwiązanie zastosujemy u nas.
XXX
4 lata temu
A dlaczego sklepy z dewocjonaliami pracują w niedzielę? Ich pracownicy też mają rodziny. Tak samo jak energetycy, policjanci.strażacy , pracownicy kin(..........................) i niektórzy księża. Niedziele w takim razie wolne dla WSZYSTKICH.
ja
4 lata temu
I tak to powinno być. U naszych zachodnich sąsiadów bodajże w czwartek lub piątek sklepy są dłużej otwarte by można było zrobić zakupy jeżeli dłużej się pracuje i po kłopocie.A my tylko narzekamy , szkoda mi tych ludzi na kasach w niedzielę jak zasuwają a co niektórzy idą sobie na spacer w niedzielę do sklepu i kupują pierdoły które można kupić zdecydowanie w inny dzień tygodnia. Moja sugestia jest taka że jest to poniżające dla tych ludzi ,też mają rodziny i chetnie spędzili by niejednokrotnie wolny czas z rodziną.
bEShyXIj
Friiko
4 lata temu
Komu brakuje pracy w Niedziele to niech sobie kupi ogródek i go kopie przez 8 godzin, a dla normalnych ludzi Niedziela to czas odpoczynku, jak zapomniałem czegoś kupić w sobotę to nie zganiam tego, że zapomniałem z powodu wolnej niedzieli.
mama
4 lata temu
loda nie kupi, no pewnie nawet za kasę nie będzie go miał. A ja super niedzielę z rodziną spędziłam, mam nadzieję że sprzedawczynie z marketów też. pzdr
hgfd
4 lata temu
Śmieszy mnie jak ktoś pisze, że dzięki zakazowi handlu w niedziele rodziny mogą spędzać czas razem - gdzie zapytam??? baseny były zapchane - w parkach??? hahah - nic tylko chodzić alejkami ale frajda - kto siedział przed tv będzie siedział dalej - a kto wychodził do galerii to teraz będzie siedział bo po co bezsensownie łazić po parku ???/ Jaki w tym cel i sens.Ludzie dla rozrywki chodzili po galeriach - nie tylko po to by robić zakupy - w galeriach jest dużo atrakcji. Nawet do kościoła teraz wielu nie pójdzie bo po co się ruszać z domu?? Więc jeżeli spędzanie razem czasu z rodziną to oglądanie TV - to o czym my mówimy - więcej kłótni i niezadowolenia - zwłaszcza kobiet. A mężczyźni piwko - bo przecież nie muszę podwozić rodzinki do galerii. Pisowcy zyskali efekt odwrotny.
bbbbb
4 lata temu
Jak były sklepy otwarte to żona potrafiła wyciągnąć męża z dziećmi do galerii - bo ten na elektronikę popatrzył - poczekał - a ona z dziećmi to po sklepach - to na jedzonko poszła - a teraz mężuś leży cały dzień w domu i się tylko śmieje, ze nie ma zamiaru wyjść na spacer. Zasłyszane dziś w autobusie - moja siostra pracuje w sklepie i mówiła, że po piątku i sobocie była tak zmęczona, że w niedziele do południa spała - ma gdzieś wolne niedziele (opowiadał jakiś mężczyzna). Ciekawe jest też jak studenci studiów dziennych, którzy dorabiali sobie w soboty i niedziele - teraz spędzają czas - na balangach - i głowią się gdzie coś zarobić albo może teraz to ukraść - bo w restauracjach nie znajdą miejsca do pracy.
Onejski
4 lata temu
Niech Karczewski urządza niedzielę sobie, ja sam zadbam o swoją i nie widzę powodu, by polityk miał za mnie decydować, co mam robić w niedziele.
r4L
4 lata temu
Głupie gadanie, wczoraj niedziela wyłączona z handlu, na osiedlu otwarte 6 sklepów...!! O ile nie ma potrzeby robie zakupow na caly miesiąc to spokojnie mozna sobie poradzic.
Iśka
4 lata temu
Pełowcy do kas w niedziele!!!!
janusz
4 lata temu
komu jak komu ale jemu dotlenienie mózgu się przyda! a czy pomoże? sami "pracują" po nocach żeby móc dać sobie premie! dlaczego odmawiają tego innym?
jajco
4 lata temu
pisowcu aby pobiegać w parku większość normalnych ludzi nie potrzebuję zakazu handlu - zrozumiałeś
Jacuś
4 lata temu
Brawo. Marszałek nareszcie robi to czego chce. Ja też bym chciał. Pójść do ulubionego sklepu. Ale pisokler wie co jest dla mnie lepsze. Siedzę więc w domu.
bEShyXIb
ola
4 lata temu
rząd zamknął nie PIS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić