aktualizacja 

Staracie się o dziecko i nic? Ten sposób zwiększy szansę na ciążę!

Najnowsze badania dowodzą, że odbycie stosunku dwa razy w ciągu godziny, trzykrotnie zwiększa szansę na zajście w ciążę – czytamy w dailymail.co.uk.

Staracie się o dziecko i nic? Ten sposób zwiększy szansę na ciążę!
(Shutterstock.com)

Badanie przeprowadzono w Szpitalu North Middlesex w Londynie. Kilkadziesiąt par poddano metodzie leczenia bezpłodności, polegającej na umieszczaniu plemników bezpośrednio w macicy. Najważniejsze było jednak, by mężczyźni produkowali spermę dwa razy w ciągu godziny. Wyniki były zaskakujące. 20 procent więcej kobiet zaszło w ciążę!

Naukowcy uważają, że to odkrycie może być rewolucyjne dla tych par, które chcą bez leczenia pokonać bezpłodność. Istnieje przekonanie, że mężczyźni mający wytrysk zbyt często, pogorszają tym samym jakość nasienia. Najnowsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dodatkowy seks wzmacnia spermę – sprawia, że jest ona dużo lepszej jakości.

Głos w dyskusji zabrał Dr Jackson Kirkman-Brown z Uniwersytetu Birmingham, zajmujący się reprodukcją. Powiedział dla dailymail.co.uk, że powstrzymywanie się od seksu, źle wpływa na jakość spermy. Im jest świeższa, tym lepiej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić