aktualizacja 

Starcie na szczycie. "Tusk wbił Merkel nóż w plecy"

211

Niemieckie media donoszą o konflikcie ws. polityki imigracyjnej między Donaldem Tuskiem i Angelą Merkel.

Starcie na szczycie. "Tusk wbił Merkel nóż w plecy"
(East News, AFP)

*O starciu dwóch polityków napisała m.in. niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". * Kiedy były polski premier chwalił na Twitterze kraje bałkańskie za zamknięcie granic, kanclerz Niemiec ostro je krytykowała i domagała się rozwiązania problemu imigracyjnego na poziomie europejskim. Zdaniem niemieckich dziennikarzy, to pokłosie "starcia", do którego doszło podczas ostatniego szczytu UE w Brukseli. Tusk zachęcał do "twardego stanowiska" i podjęcia takich decyzji, które odstraszą imigrantów przed przyjazdem do Europy. Angela Merkel broni swojego dotychczasowego stanowiska i nie chce się zgodzić na jednostkowe działania.

*O krok dalej poszedł niemiecki tygodnik "Der Spiegel". *Dziennikarze zwrócili uwagę, że do tej pory Tusk był więcej niż uległy wobec kanclerz Niemiec.

Kiedy Angela Merkel wchodziła do sali konferencyjnej budynku obrad UE, Polak pochylał się nisko i i chwytał jej rękę. Później całował ją tak, że aż sama Merkel, która była przyzwyczajona do różnych gestów świadczących o pokorze, patrzyła zmieszana na pochyloną głowę Tuska - możemy przeczytać w dzienniku.

To, zdaniem niemieckich dziennikarzy, już się skończyło.

Tusk, człowiek, który tylko dzięki pomocy Angeli Merkel awansował na przewodniczącego Rady Europejskiej, wbił jej nóż w plecy - podsumował obecne wydarzenia "Der Spiegel".

Wiadomość rozgrzała Twittera:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić