Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Stawiasz kropkę na końcu SMS-a? Wyniki tych badań zaskakują

Podziel się

SMS-y to wygodny sposób komunikowania się. Krótkie wiadomości często ułatwiają życie – po co tracić czas na dłuższe formy. Niestety, ważnym problemem jest tutaj trudność z odczytaniem czyichś emocji.

SMS
SMS (Pixabay.com)
bETADaVx

Jak się okazuje, SMS-y wcale nie są tak bezduszne. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy Danielle N. Gunraj, April M. Drumm-Hewitt, Erica M. Dashow, Sri Siddhi N. Upadhyay oraz Celia M. Klin z wydziału psychologii na Uniwersytecie Binghamton w Stanach Zjednoczonych.

Według nich jest pewien sposób, aby rozpoznać brak szczerości w krótkich wiadomościach. Okazuje się jednak, że wcale nie chodzi o jakieś konkretne słowa. Wszystkiemu winna jest… kropka na końcu wiadomości. Badane osoby uznały SMS-y kończące się tym znakiem interpunkcyjnym za mniej szczere niż te bez niego. Naukowcy przekonują więc, że patrząc uważnie na sposób zapisu wiadomości, można rozpoznać kłamcę.

Zasada ta zupełnie jednak nie ma potwierdzenia jeśli chodzi o inne formy komunikacji. Jeśli zatem chcecie przynajmniej udawać szczerych, SMS-a nie kończcie kropką.

bETADaWa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić