Steven Seagal uznany za niebezpiecznego. Ma zakaz wjazdu na Ukrainę

100

Słynny gwiazdor filmów akcji nie ma czego szukać u naszego wschodniego sąsiada. Ukraińcy uznali Stevena Seagala za persona non grata.

Steven Seagal uznany za niebezpiecznego. Ma zakaz wjazdu na Ukrainę
(PAP/EPA)

Aktor naraził się władzom w Kijowie przyjaźnią z Władimirem Putinem. Został wpisany na czarną listę osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego - informuje Sky News. Zakaz wjazdu ma obowiązywać przez 5 lat.

Ma on na sumieniu niebezpieczne działania, które stoją w sprzeczności z interesem utrzymania bezpieczeństwa Ukrainy - głosi oświadczenie służb specjalnych dotyczące amerykańskiego aktora.

65-letni Seagal gorąco popierał zajęcie Krymu przez siły Rosji. Stawał murem za Władimirem Putinem nie tylko słowami. Po aneksji Krymu, w 2014 roku, wystąpił na półwyspie odebranym Ukraińcom dla prorosyjskich separatystów. Poczuł się Rosjaninem do tego stopnia, że Putin osobiście wręczył aktorowi rosyjski paszport. Seagal ma rosyjskie korzenie. Jego babcia pochodziła z Władywostoku.

Gwiazdor z USA dołączył do m.in. Gerarda Depardieu. Francuz również dostał zakaz wjazdu na Ukrainę po tym, jak publicznie wyrażał miłość do rosyjskiego prezydenta i przyjął w 2013 roku obywatelstwo tego kraju. Zapowiedział wtedy nawet przeprowadzkę do Rosji. Na terytorium naszego wschodniego sąsiada nie wjedzie również Julia Samojłowa, która miała reprezentować Rosję na tegorocznym Festiwalu Eurowizji w Kijowie. Ona dostała zakaz za trasę koncertową po Krymie.

Seagal największe triumfy święcił w latach 80. i 90. Był w pierwszej lidze aktorów kina akcji. Potem jednak jego gwiazda przyblakła, choć w Rosji jego filmy wciąż cieszą się olbrzymią popularnością.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić