Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Święta krytyczne dla smartfonów. Lepiej uważaj, żeby nie żałować

14
Podziel się:

Eksperci potwierdzają, że pod koniec roku liczba uszkodzeń smartfonów jest większa. Najczęstszą przyczyną są defekty mechaniczne. O przykłady prawdziwie świątecznych uszkodzeń nie jest trudno.

Święta krytyczne dla smartfonów. Lepiej uważaj, żeby nie żałować
(flickr.com, decar66)

Uderzenie w barierkę po ostrym hamowaniu autobusu podczas podróży na rodzinną Wigilię. Telefon utopiony w kompocie z suszu. Aparat wpadł do misy z barszczem wigilijnym. Smartfony uszkadzamy często. Zdecydowanie za często. Fora internetowe i portale społecznościowe są pełne barwnych opowieści udokumentowanych sugestywnymi zdjęciami uszkodzonego sprzętu, a statystyki ze Stanów Zjednoczonych (polskich brak w tym zakresie) są bezlitosne - mówi Maciej Ryszard Sierakowski, kierownik ds. ubezpieczeń RTV Euro AGD.

1/3 smartfonów ulega uszkodzeniu, co w USA przekłada się na 1 uszkodzony telefon co 2 sekundy. Najczęściej defekty powstają: w domu (52 procent), w pracy (20 procent), poza domem (13 procent), w transporcie publicznym (9 procent), w własnym samochodzie (4procent) - podaje agencja Newsrm.

Średni czas życia smartfona to tylko 18 miesięcy. Aż 75 procent telefonów uszkodzeń ma charakter mechaniczny, mężczyźni uszkadzają smartfony częściej niż kobiety. 70 procent wszystkich uszkodzeń stanowią pęknięcia ekranu, a najczęstszymi winowajcami są dzieci.

Szybki, etui czy folie zabezpieczające stanowią dodatkowy element wyposażenia smartfona. Nie są jednak w stanie zapewnić „wodo” lub „chodnikoodporności”. Znacznie skuteczniejszym zabezpieczeniem mogą okazać się ubezpieczenia sprzętu tzw. przedłużona gwarancja, które oferowane są w sklepach z elektroniką i kosztują ok. kilkudziesięciu procent wartości nowego sprzętu.

Zobacz także: Zobacz także: Bankowość w kieszeni

Najszersza wersja ochrony obejmuje nieumyślne uszkodzenia, czyli sytuacje, w których sami przyczyniliśmy się do uszkodzenia, np. telefon wypadł nam z ręki czy przypadkowo zalaliśmy go napojem. Nie ma tu mowy o przyczynie zewnętrznej, zdarzenie jest jednak przypadkowe i niezawinione, co wypełnia warunki konieczne do uznania odpowiedzialności. Oczywiście uszkodzenie nie może być efektem działania celowego, nie kwalifikują się też uszkodzenia estetyczne, jak zadrapanie obudowy - wyjaśnia Krzysztof Kasprzykowski z RTV Euro AGD.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
.
5 lata temu
Już lecę ubezpieczyć...He, he. Frajerów szukają!
hehe
5 lata temu
A kiedy będzie można ubezpieczyć kupę i żądać odszkodowania że była za rzadka ??
Hora madka
5 lata temu
Ten artykuł to reklama??!
Bywa
5 lata temu
Wyjmą jak był ubezpieczony ?
Bywa
5 lata temu
Ja utopiłem w toi toiu :( iphone 7 plus
VASCO
5 lata temu
tylko że szkła i futerały są po to żeby telefon był "chodniko" odporny
Jurek
5 lata temu
Tak musiałbym upaść do kompot lub barszczu żeby ubezpieczyć telefon dopłacajac 50% jrgo wartosci, taką miałem propozycje.
Józio
5 lata temu
ojej, żenada, informacyjny chaos, reklama ubezpieczeń????
sony
5 lata temu
Kiedyś spadł mi telefon z 4 piętra, trochę dziecko w tym pomogło, ale nic mu się nie stalo, ekran cały, byłam w szoku, a raz zanurzyl się w oleju i też nic mu nie jest:-)
KAMA
5 lata temu
JAK KTOŚ JEST URODZONYM OFERMĄ TO NAWET ŁYŻKA MU WYPADNIE Z RĘKI ALBO WIDELCEM WYBIJE SOBIE OCZY SZKODA ŻE NIE POMYLI ZWYKŁEJ KOMÓRKI KOMÓRKI Z KINDER PINGUI BO BY GO ZEŻARŁ I CO BY WTEDY BYŁO?
waldi
5 lata temu
Co za durne rzeczy tu piszą . Nie mają o czym pisać ci redaktorzy to pierdoły piszą.
MiK
5 lata temu
Mi telefon zeżarł karp wigilijny.
Piotr
5 lata temu
Oczywiście że nie liczą się święta, smartfony są ważniejsze. Szlag.
luk dgl
5 lata temu
nabijanie ludzi w butelkę ubezpieczenie które ubezpiecza tak naprawde od niczego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić