Syn "El Chapo" wśród porwanych w Meksyku

3

29-letni potomek uwięzionego barona narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana był w grupie osób, które zostały uprowadzone z meksykańskiej restauracji w Puerto Vallarta - poinformował prokurator stanu Jalisco Eduardo Almaguer.

Syn "El Chapo" wśród porwanych w Meksyku
(HECTOR GUERRERO / AFP)

Łącznie z restauracji uprowadzono sześć osób. Oprócz Jesusa Alfredo Guzmana policja zidentyfikowała jeszcze trzy inne, też związane z działalnością przestępczą. Policja i wojsko prowadzą poszukiwania porwanych oraz sprawców całego zajścia. Ci nie wysunęli jeszcze żadnych żądań - informuje CNN.

Porwanie miało najprawdopodobniej związek z walką o teren. Do restauracji wdarło się siedem uzbrojonych osób. Joaquin "El Chapo" Guzman przebywa obecnie w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Ciudad Juarez. Jednak nawet zza krat próbuje utrzymać zasięg swojego kartelu Sinaloa. Plany te chce zepsuć bardzo szybko zdobywający na tym terenie władzę kartel Jalisco New Generation.

To nie pierwszy taki przypadek w rodzinie Guzmanów. W 2008 roku inny syn Joaquina, Edgar, został zamordowany na parkingu przed centrum handlowym w Culiacan.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić