Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Syn księdza odziedziczy po nim majątek

79
Podziel się

Wrocławski Sąd Rejonowy zdecydował, że 6-letni Jakub odziedziczy majątek po zmarłym księdzu Waldemarze Irku, byłym rektorze Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Badania potwierdziły, że chłopiec jest synem duchownego. Po majątek kapłana chętnych było więcej.

Syn księdza odziedziczy po nim majątek
(Shutterstock.com)
bETAtHGZ

Ksiądz Irek pozostawił nieprecyzyjny testament. Napisał, że wszystko, co po nim zostało, ma przejść na własność kościoła oraz poprosił, by jego majątek trafił do klasztorów i kościoła diecezjalnego – donosi gazetawroclawska.pl. Duchowny nie sprecyzował jednak, o które klasztory chodzi.

O spadek przed sądem ubiegały się siostrzenica księdza oraz w imieniu Jakuba jego matka, Wiesława Dargiewicz. Stroną w sprawie, na wezwanie sądu, była także wrocławska kuria, jednak ostatecznie nie była ona zainteresowana przejęciem majątku po zmarłym – powiedział "Gazecie Wrocławskiej" rzecznik kurii Rafał Kowalski.

Siostrzenica księdza powoływała się na pewien wpis w testamencie. Kapłan w ostatniej woli prosił, by rozdając jego dobra pamiętać o osobach bliskich jego sercu. Nie wskazał jednak konkretnych osób, podobnie jak nie opisał precyzyjnie klasztorów. Dlatego zgodnie z ustawą spadkobiercą powinien zostać syn księdza.

bETAtHHb

Nie wiadomo jeszcze, jaki majątek odziedziczy chłopiec.Trzeba najpierw ustalić, co wchodzi w wartość masy spadkowej. Według matki Jakuba, w skład majątku wchodzi dom jednorodzinny, samochód osobowy oraz liczne książki i dzieła sztuki.

*Ksiądz Waldemar Irek zmarł w 2012 r. *Matka Jakuba zgłosiła się po spadek dla syna. Wtedy zaczęła się awantura o majątek. Sąd potwierdził wówczas ojcostwo na podstawie badań DNA.

Poniżej Wieslawa Dargiewicz w 2013 r. po potwierdzeniu ojcostwa:

bETAtHHC
KOMENTARZE
(79)
GAJOWY MARUCH...
6 lat temu
wiecie kiedy powstała pierwsza religia? ano wtedy- kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego naiwniaka!!!
Be my baby
6 lat temu
A póxniej mówi,ą o Wybaczeniu,ale ile razy można ?
BlackbiochipM...
6 lat temu
Pierdo;lić wytyczne Pawła z Tarsu (jego listy w NT) ,nie zdają rezultatu,bo kler jak i za;konnice próbują walki z tym,czym nigdy nie wygrają i pojęcia nie MAJĄ ,manipulanci jak cała zgraja cwanych ,co kontroli szukają.
bETAtHHD
BlackbiochipM...
6 lat temu
Totalna żenada i katolickie gó;wno,bez owijania w bawełnę,bo ileż można CO NIE KLER,ZNACZY KLA;KIER Apostazja ię kłania zamiaucz!xd;
jfk
6 lat temu
mój dziadek był księdzem,mój tata był księdzem i ja też będę księdzem
misia
6 lat temu
Jak jeden ksiądz ma dziecko - nie znaczt że inni też. Zawsze znajdzie się czarna owca w rodzinie/
sa
6 lat temu
no i co mafia koscielna dziala w polsce ksiezamieli zyc be zbogactwa a w ten sposob pokazal ten ksiadz i tysiace innych jak okradaja i oszukuja wiernych nalezalo by skonczyc z ta mafia
Agnus
6 lat temu
Przecież ksiadz żyje w skromnosci i ubóstwie..Przynajmniej tak deklarują ,
A44
6 lat temu
A co ten człowiek jest winny ?
festucka
6 lat temu
Jakaż "wspaniałomyślna" okazała się ta kuria! Tylko że wobec faktu potwiedzenia ojcostwa nie miała żadnych szans wobec prawa spadkowego. Ale oczywiście "ciemny lud" i tak to kupi, i nie zmienią tego tabuny kolejnych księżowskich dzieci. Ciekawe jednak, kto temu Irkowi zafundował taki pałac-grobowiec.
Wierna - prak...
6 lat temu
To jak to ??? To ksiądz miał syna ???
taka jedna
6 lat temu
Był kiedyś wywiad z Tą Panią w telewizji śniadaniowej. Ks.Irek zmarł chyba nagle. Mama dziecka opowiadała, że troszczył się o syna i pomagał materialnie jej i dziecku. Nie chciała występować o alimenty, ponieważ zniszczyła by karierę księdzu i co mógłby robić jak już też nie by taki młody. Umarł nagle i Ona z dzieckiem została bez środków do życia, dlatego postanowiła walczyć o byt dla syna. Bardzo dobrze zrobiła. Co miała żałować się siostrzenicy. Dziecko najważniejsze.
xxxl
6 lat temu
Kuria nie była zaintresowana majątkiem? Trudno uwierzyć.
bETAtHHv
milka
6 lat temu
Wg 1Kor 7 (list Pawła z Tarsu w NT) żenić powinni się tylko rozpustnicy, bo małżonkowie nie potrafią służyć bogu, oczywiście nie temu Bogu, który pobłogosławił małżeńską płodność. Przywódcy wszystkich chrześcijańskich kościołów obrali Pawła za przewodnika i nawet nie znają nauki Jezusa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić