Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Syntetyczna marihuana jest groźniejsza od zwykłej

5
Podziel się

Osoby zażywające sztuczny wyrób są bardziej skłonne do ryzykownych zachowań.

Syntetyczna marihuana jest groźniejsza od zwykłej
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/gounsil)
bEUkyndx

Częściej sięgają po alkohol, heroinę i ecstasy. Zdaniem Heather Clayton, głównej autorki raportu amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji, różnice są dramatyczne. Osoby będące pod wpływem syntetycznej marihuany nie tylko eksperymentują z mocniejszymi specyfikami, ale też zachowują się bardziej ryzykownie. Do tego stopnia, że może to prowadzić do poważnych obrażeń. Częściej też wsiadają do auta z kimś nietrzeźwym.

*Syntetyczna marihuana ma podobne działanie jak THC. *Może być jednak o wiele mocniejsza i powodować poważne efekty uboczne. Zaliczają się do nich wymioty, nadciśnienie, halucynacje, uszkodzenie serca, a nawet śmierć. Wszystko zależy od tego, jakich składników użyto do jej produkcji. W tej kwestii rzadko kiedy można jednak liczyć na wiarygodną informację.

Badania przeprowadzono wśród studentów. 9 proc. z nich przyznało się do przynajmniej jednorazowego zażycia syntetycznej marihuany. Większość z tej grupy miała też styczność z jej naturalnym odpowiednikiem. Z kolei odwrotnie proporcje wyglądały inaczej. Tylko 25 procent studentów, którzy brali zwykłą marihuanę, przyznało się do spróbowania sztucznej. 61 proc. pytanych nie próbowało żadnej z odmian.

bEUkyndz

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUkynea
KOMENTARZE
(5)
123
5 lata temu
Nie am czegoś takiego jak "syntetyczna marihuana", przestańcie kolportować to kretyńskie określenie.
True
5 lata temu
Wolność dla Konopi, Konopie dla Wolności.
sss
5 lata temu
a co to jest syntetyczna marihuana? chyba chodzi o dopalacze?
bEUkyneb
Dla tego trze...
5 lata temu
Dla tego trzeba siać samemu ;)
Beton
5 lata temu
...A polscy amatorzy marihuany myślą że palą eko-ziółko. Tymczasem to co jarają tylko wygląda jak marihuana.Żeby dowiedzieć się jaki to syf,wystarczy poczytać albo obejrzeć w internecie czego używają hodowcy do wzmocnienia haju. Chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Żeby to jescze była chemia stosowana zawsze, w określonych proporcjach, ale to jest WOLNA AMERYKANKA, każdy sypie to co akurat ma pod ręką.Efekt jest taki, że towar kupiony dziś u Heńka jest tolerowany przez organizm, a ten kupiony jutro u Józka może zniszczyć życie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić