o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Szef Facebooka rozda majątek. Bo urodziła mu się córka

Podziel się

Mark Zuckerberg ogłosił razem ze swoją żoną Priscillą Chan, że przekaże 99 procent udziałów w firmie na cele społeczne. Decyzja zapadła tuż po narodzinach pierwszego dziecka pary.

Szef Facebooka rozda majątek. Bo urodziła mu się córka
(Facebook.com)
bDyFuybV

Założyciel Facebooka postanowił zamieścić na portalu list skierowany do nowo narodzonego dziecka. Napisał, że zamierza przekazać swoją fortunę na rzecz fundacji Chan Zuckerberg Initiative, której zadaniem jest uczynienie świata lepszym miejscem dla rozwoju dzieci i wyrównywania różnic społecznych.

Bogacz zapowiada, że na cele społeczne przeznaczy aż 99 procent swoich udziałów. To oznacza niebagatelną kwotę około 45 miliardów dolarów.

Na razie Zuckerberg nie podał szczegółów finansowania organizacji. Wiadomo tylko, że w ciągu najbliższych trzech lat Chan Zuckerberg Initiative dostanie wsparcie w wysokości około 1 miliarda dolarów rocznie. Pieniądze będą pochodziły z akcji Facebooka.

bDyFuybX

Skąd ta hojność? Małżeństwo już od dawna starało się o dziecko. W przeszłości Chan Zuckerberg trzykrotnie poroniła. Dla Marka i Priscilli Chan narodziny Max to spełnienie marzeń.

List do córki Zuckerberga możecie znaleźć tutaj!

bDyFuycy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić