Szef GRU nie żyje! Okoliczności śmierci nieznane

Gen. Igor Siergun zmarł nagle w wieku 58 lat w Moskwie. Wiadomość opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Kremla.

Szef GRU nie żyje!
Szef GRU nie żyje! (AFP/EAST NEWS)

Szef GRU zawsze był szanowany za profesjonalizm, przyzwoitość i twardy charakter. Całe swoje życie Igor Dmitrijewicz poświęcił służbie Ojczyźnie i Siłom Zbrojnym. Koledzy i podwładni znali go jako prawdziwego oficera bojowego, doświadczonego i kompetentnego dowódcę, mężnego człowieka i prawdziwego patriotę - napisał w oświadczeniu Władmir Putin.

Przyczyna śmierci jest nieznana - informuje tvn24.pl. Generał służył rosyjskiej armii od 1984 roku. Dokładny życiorys wojskowego jest tajny. Szefem GRU został w 2011 roku. Siergun był na unijnej liście osób ukaranych sankcjami po wcieleniu Krymu przez Rosję. Obok niego znalazło się również 47 rosyjskich urzędników państwowych.

*GRU jest rosyjskim wywiadem wojskowym. *Jego agenci zbierają informacje dotyczące różnych aspektów związanych z obronnością. Liczba pracowników specjalnej grupy wywiadowczej jest tajemnicą państwową. Szacuje się, ze jest ich ok. 2 tysięcy. Większość osób pracuje w Rosji, a kilkaset agentów stacjonuje za granicą pod przykryciem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić