o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Beata Czuma
|

Szokująca sprawa o kanibalizm w Szczecinie. Sąd uchylił areszt wobec dwóch podejrzanych

30
Podziel się

Szczeciński sąd apelacyjny uchylił areszt dla dwóch mężczyzn, podejrzanych o zabójstwo i kanibalizm. Sprawa dotyczy zbrodni, do której miało dojść 15 lat temu. Do tej pory nie ustalono jednak, kto był ofiarą, nie znaleziono też ciała.

Sędzia zwolnił z aresztu dwóch podejrzanych
Sędzia zwolnił z aresztu dwóch podejrzanych (East News, Wojciech Stróżyk)
bDoCcGAB

Pięciu mężczyzn miało pobić i uwięzić mężczyznę. Zdaniem prokuratury zabili go "ze szczególnym okrucieństwem", a potem odcięli części jego ciała, upiekli i częściowo zjedli - donosi rmf24.pl za PAP.

Jeden z mężczyzn zmarł przed rozpoczęciem śledztwa. Czterej podejrzani są w areszcie od października 2017 r. W kwietniu tego roku szczeciński sąd wypuścił trzech z nich, ale prokuratura odwołała się od tej decyzji i uchylił ją inny skład sędziowski. Obrońcy dwóch mężczyzn Sylwestra B. i Rafała O. złożyli zażalenie i w środę sąd apelacyjny zdecydował o uchyleniu aresztu wobec nich.

Uzasadniając tę decyzję sędzia Andrzej Olszewski powiedział, że zebrane dowody to wyjaśnienia podejrzanego Rafała O., zeznania świadka i "kilka podsłuchanych rozmów".

bDoCcGAD

- Nie ma, naszym zdaniem na dzień dzisiejszy żadnego dowodu, pozwalającego na stwierdzenie, że jest uprawdopodobnione, iż podejrzani B. i O. dokonali wspólnie z innymi osobami zabójstwa - powiedział sędzia Olszewski. Dodał, że uprawdopodobnienie co do udziału w zabójstwie istnieje w przypadku innego podejrzanego, oraz istniałoby też co do nieżyjącego już mężczyzny.

Nie wiadomo, kim była ofiara

Sędzia podkreślił, że sprawa trwa już półtora roku i nadal nie ustalono, kim była ofiara, ani nie znaleziono ciała.

- Uważamy, że tym dwóm podejrzanym [Sylwestrowi B. i Rafałowi O. - red.] można postawić na pewno zarzut zbezczeszczenia zwłok i karalnego niezawiadomienia o przestępstwie - powiedział sędzia Olszewski. Dodał, że zbędne jest przedłużanie aresztu przy takich zarzutach.

- Znane nam są opisy w prasie, że mamy tutaj do czynienia z “ohydną zbrodnią". Pewne też bulwersujące społeczeństwo fakty nastąpiły już po popełnieniu zbrodni zabójstwa, chodzi bowiem o kanibalizm. Trzeba też pamiętać, czemu miało to służyć - jedzenie szczątków ludzkich miało służyć temu, żeby każdą z osób, które były zamieszane w to zdarzenie - nie mówię, że brały w nim udział - na przyszłość przymusić do milczenia. I to chyba się po części udało - powiedział na koniec sędzia.

bDoCcGAJ

Czterech mężczyzn, podejrzanych o morderstwo i kanibalizm, zatrzymano w listopadzie 2017 r. Niewiele wiadomo o tej przerażającej zbrodni. Ofiara i jej oprawcy znali się. Brali udział we wspólnej imprezie. Nie wiadomo, dlaczego zabili znajomego, ani dlaczego postanowili zjeść części jego ciała. Zgodnie z Kodeksem karnym kanibalizm traktowany jest jako znieważenie zwłok, za co grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: rmf24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoCcGAK
bDoCcGBe
KOMENTARZE
(30)
Dreraz
2 lata temu
Skoro kanibalizm jest "znieważniem zwłok" to znaczy, że można żywemu wyciąć jakiś smakowity kąsek, wpierniczyć, i przestępstwa nie będzie?
.
2 lata temu
Skoro nie wiadomo kim była ofiarą i nie znaleziono nawet zwłok, to na jakiej podstawie jest mowa o kanibalizmie? Z plotek ?
Masek
2 lata temu
Czy dziecko proboszczów to też zniewaga zwłok księdza ?
bDoCcGBf
Kruszyna
2 lata temu
Nie ma ciała, nie wiadomo czyje ewentualnie ciało, ktoś powiedział że ktoś może zjadł.... To już nawet nie sprawa poszlakowa tylko plotkowa
anitaka
2 lata temu
skąd wiadome co zrobili jak nie odnaleziono zwłok?`
Najnowsze komentarze (30)
weee
2 lata temu
elektorat PO...
mar
2 lata temu
"Sędzia podkreślił, że sprawa trwa już półtora roku i nadal nie ustalono, kim była ofiara, ani nie znaleziono ciała". "Uzasadniając tę decyzję sędzia Andrzej Olszewski powiedział, że zebrane dowody to wyjaśnienia podejrzanego Rafała O., zeznania świadka i "kilka podsłuchanych rozmów"". Polowanie na czarownice?
wiadome
2 lata temu
polnocna czesc kraju i wszystko jasne ....
Józef Cyppek
2 lata temu
LUDZIE, NADCHODZI WIELKI GŁÓD I BĘDZIE TAK ŻE JEDEN NA DRUGIEGO BĘDZIE PATRZYŁ JAKO NA OBIEKT DO ZJEDZENIA !
Stek
2 lata temu
A może są to pracownicy kostnicy, którzy maja dostęp do zwłok. Mało to było przypadków, kiedy to zajadali się mięsem ludzkim.
Zenek
2 lata temu
Zabrakło na zakąskę do flaszki :)
fuj
2 lata temu
fuj
układ
2 lata temu
mózg zjedli a nerki sprzedali... aha. To by tłumaczyło wymiar "sprawiedliwości"
bDoCcGAX
tfu
2 lata temu
ćpuny i stataniści, a sędzia? pozostawiam do oceny... taki poziom wymiaru nie-sprawiedliwości, z-biegłych itd. Jest dowód że kanibale nie ma dowodów na zabójstwo... znaleźli zwłoki....
Logika
2 lata temu
Nie znaleziono zwłok. Trudno znaleźć coś, co zostało zjedzone
123r
2 lata temu
2 lata za kanibalizm? Powinni zjeść wszystkich polityków.
Związek partn...
2 lata temu
partnerzy (5-ciu, POliamoria) jak to stare dobre małżeństwo, naoglądali się modnych programów kulinarnych, a że nie stać ich było na cielęcinę kobe, to skorzystali z tańszego zamiennika...
Mam nadzieję
2 lata temu
Głośno było o tym na wsi pod Choszcznem ,w tych czasach nie do pomyślenia jest że można być kanibalem,ludzie wciąż gadają a prawda w końcu wyjdzie na jaw ,a sprawiedliwość zatriumfuje
nick
2 lata temu
Zjadanie Chrystusa i picie jego krwi co Niedziela to też kanibalizm! Symboliczny ale zła energia płynie!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić