aktualizacja 

Szokujące nagranie z Syrii. Bombardowanie widziane z balkonu

Podziel się:

Opublikowany w sieci film przedstawia eksplozje rzucanych ładunków wybuchowych na przedmieściach Damaszku. Bliżej już podejść się nie dało.

Szokujące nagranie z Syrii. Bombardowanie widziane z balkonu
(Youtube.com)

Wideo zostało zarejestrowane przez dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn siedzących na balkonie. Wyraźnie widać na nim śmigłowiec należący do sił syryjskich sił rządowych. Z maszyny zrucono dwie bomby. Ładunki najpierw powoli spadają, a nastepnie wybuchają kilkadziesiąt metrów od filmujących, wprawiając balkon w drgania i zasypując mężczyzn gruzem.

Film został prawdopodobnie nakręcony w Daraji, na przedmieściach stolicy Syrii. W chwilę po wybuchu słychać, jak jeden z mężczyzn krzyczy "Bóg jest wspaniały, Bóg jest wielki! Bomby beczkowe w Daraji! Bóg jest wspaniały!” Szokujące wideo zostało chwilę później zamieszczone w internecie. Błyskawicznie rozpowszechniono je w serwisach społecznościowych.

Wkrótce rozpoczynają się kolejne rozmowy Zachodu i państw Zatoki Perskiej w sprawie Syrii. Po raz pierwszy w debacie dotcyzącej planów zakończenia wojny będzie uczestniczył także Iran. Francuski MSZ twierdzi, że „sojusznicy muszą wypracować praktyczny harmonogram dotyczący odejścia Assada". Podczas konfliktu trwającego od marca 2011 roku w Syrii zginęło już ponad 250 tysięcy osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić