Szokujące widoki w Chinach. Zabijają tysiące psów

63

Festiwal Psiego Mięsa w Yulin w Państwie Środka od zawsze budził kontrowersje. Nie inaczej jest i w tym roku.

Szokujące widoki w Chinach. Zabijają tysiące psów
(REUTERS/Kim Kyung-Hoon)

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się 21 czerwca. W czasie tej wielkiej imprezy trwającej około 10 dni zabitych zostanie co najmniej 10 tys. psów. Zwierzęta przerabiane są na mięso i sprzedawane zarówno miejscowym, jak i turystom, którzy chętnie przyjeżdżają z tej okazji do Yulin.

*Festiwal ciężko zrozumieć szczególnie Europejczykom. *Na Starym Kontynencie pies jest uważany za najlepszego przyjaciela człowieka, a często członka rodziny. Tymczasem w Chinach mięso z psów jest przysmakiem. Znajdziemy je nie tylko w niewielkich barach, ale i restauracjach. Tradycja jedzenia tych czworonogów sięga tysięcy lat wstecz.

*Imprezie w Yulin sprzeciwiają się szczególnie środowiska przyjaciół zwierząt. *Co roku pojawiają się petycje, które namawiają do zaprzestania zabijania psów. Według przeciwników zwierzęta są często kradzione, transportowane w niezwykle ciężkich warunkach, bez picia, jedzenia, a wiele z nich cierpi na różne choroby. Jedzenie psów podczas festiwalu może być zatem niebezpieczne dla ludzi.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić