o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Szwajcarski gwałciciel i pedofil błaga o eutanazję. Prawo na to pozwala

21
Podziel się

Peter Vogt, szwajcarski gwałciciel i pedofil błaga o eutanazję. Obecnie odsiaduje wyrok dożywocia, za liczne gwałty na kobietach w wieku od 10 do 56 lat. 69-latek utrzymuje, że jest ciężko chory i zasługuje na możliwość legalnego odebrania sobie życia.

Szwajcarski gwałciciel i pedofil błaga o eutanazję. Prawo na to pozwala
(SRF)
bEEBZpQl

Gwałciciel ze Szwajcarii chce poddać się eutanazji. Swoją decyzję argumentuje licznymi chorobami serca i nerek. Ponadto wykryto u niego zaburzenia psychiczne. Prawo obowiązujące w tym kraju zezwala na taką możliwość.

69-latek został skazany za liczne napaści seksualne na kobiety i dziewczynki. Jego ofiary miały od 10 do 56 lat. Wyrok zapadł w 1996 roku i początkowo Vogt miał spędzić w więzieniu 10 lat, jednak po upływie tego czasu zdecydowano, że jest wciąż niebezpieczny i karę zamieniono na dożywocie.

W lipcu 2018 r. Vogt skontaktował się z Exit Switzerland, organizacją, która wspiera samobójstwo w określonych warunkach. Twierdzi, że zasługuje na skorzystanie ze szwajcarskich przepisów dotyczących legalnego odebrania sobie życia.

bEEBZpQn

Zobacz też:28-latek chciał skoczył. Akcja ratunkowa

Szwajcarskie prawo na ogół zezwala na wspomagane samobójstwo, jeśli dana osoba spełnia ściśle określone wymogi. Najczęściej są to osoby, które od lata zmagają się z depresją, mają za sobą próby samobójcze bądź są nieuleczalnie chore i cierpią fizycznie.

Władze obecnie badają przypadek skazanego. Rozważają szczerość jego pobudek, a także czy decyzja nie jest spowodowana jego zaburzeniami psychicznymi. Eksperci z organizacji zajmującej się eutanazją orzekli, że Vogta musi przebadać kilku niezależnych specjalistów. Dopiero na podstawie ich orzeczeń będzie można wydać decyzję.

bEEBZpQt

Każdy zatrzymany posiadający rozpoznanie powinien otrzymać wsparcie w kwestii samobójstwa, jeśli cierpi na chorobę fizyczną lub psychiczną powodującą nieznośne cierpienie - Barbara Rohner, autorka raportu fundacji.

Fundacja zaleciła także, aby władze upewniły się, że prośba o samobójstwo nie jest wynikiem krótkotrwałego kryzysu emocjonalnego. Vogt w ostatnim czasie narzekał na pogorszenie jakości życia, ale jego odczucia mogą byś spowodowane wiekiem oraz długotrwałym przebywaniem w więzieniu. Niektórzy wyrazili obawy, że prośba o samobójstwo może służyć jako taktyka negocjacyjna w celu domagania się lepszych warunków w celi.

Jak donosi gazeta Blick, skazany chce zakończyć swoje życie 13 sierpnia w 70 urodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEEBZpQO
KOMENTARZE
(21)
jerzy
2 lata temu
to on już nawet żeby się zabić musi się cudzymi rękami wyręczać i badać czy robi to zgodnie z przepisami bo po tamtej stronie go aresztują? śmieszne
janek wsinia
2 lata temu
Chore, chore CHORE CHORE !!!!
CBV
2 lata temu
Abstrahując od tego konkretnego przypadku: strasznych czasów doczekaliśmy, kiedy to problem depresji można błyskawicznie ,,rozwiązać" za pomocą eutanazji. Jak sobie uświadamiam ile trudnych przeżyć doświadczyło moją rodzinę, to szacuję, że dzięki takiemu ,,rozwiązaniu" byłabym dziś samotna jak palec. Mnie samą conajmniej cztery razy w życiu dopadła depresja, w dodatku poważne problemy (przyczyny depresji) nakładały się na siebie potęgując moje negatywne odczucia. Czy to powód, aby ,, legalnie" odebrać sobie życie?? Zgodnie z ustawą o eutanazji zapewne już czterokrotnie przysługiwaloby mi prawo do takiego ,, rozwiązania". Podniosłam się ze wszystkiego, jednak moja kuzynka, w podobnych okolicznościach popełniła niestety samobójstwo, zostawiając dwójkę małych dzieci. Okrutne!! Nie idźmy nigdy tą drogą. Piszę o tym, bo przerażające jest nasze ślepe naśladownictwo ,,rozwiązań" zachodnich z piekła rodem. Eutanazja=samobójstwo wspomagane. Depresję można i trzeba zacząć leczyć. Można też iść przez życie ,,bez znieczulenia", ale potrzebna do tego wola walki o siebie, o kogoś bliskiego. Wierzę, że da się, bo jestem tego żywym przykładem.
bEEBZpQP
joleczka
2 lata temu
o, nie, nie... tak łatwo się z tego świata nie odchodzi... musisz karę odsiedzieć...
Ala
2 lata temu
Wpuścić go do domu starców i wszyscy będą zadowoleni
Maniafrania
2 lata temu
Pogorszenie jakości życia???? A jakie życie mają te dziewczynki??? Życzę mu życia przynajmniej do setki w cierpieniu
Olek
2 lata temu
Wyrwać chwasta
Brevik
2 lata temu
bardzo rozsądnie zważywszy na ceny utrzymania.
ROWER Bez Sio
2 lata temu
W imieniu ofiar prosze o kare zycia w pudle a eutanazja niecj bedzie jego zyczeniem ktore nigdy sie nie spelni. Ofiarom odmowil ostatniej prosby by zyc
Ffffgg
2 lata temu
Proponuję by wszyscy z propozycji podali się eutanazji
Zorro
2 lata temu
Proponuję, żeby go "zagwałcić" na śmierć. Śmierć przez unga-bunga :)
msa
2 lata temu
niech mu powiedza ze na 13 tego sierpnia jest zajete miejsce i musi eutanazje przeprowadzic teraz.podatnicy zyskaja na tym.zreszta moze poprosic wiezniow aby sprawa sie zajeli albo powiesic w celi.tak bedzie najlepiej.
moka
2 lata temu
najlepiej wykastrowac i niech jeszcz troche pożyje
bEEBZpQH
gośćtaki
2 lata temu
Niech gnije w pudle do końca. Eutanazja to ucieczka z więzienia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić