Kacper Krysztofik| 
aktualizacja 

Szwedzi chcą pomóc swoim uczniom w nauce. Kupili im rowery

7

O tym, że Szwedzi lubią bicykle, wiadomo od dawna. Nic dziwnego - to dobry środek transportu w mieście, który zapewnia aktywność fizyczną i rozrywkę. Pracownicy jednej ze szkół w Uppsali doszli do wniosku, że pedałowanie ma jeszcze jedną zaletę.

Szwedzi chcą pomóc swoim uczniom w nauce. Kupili im rowery
(Twitter)

Nauczyciele uznali, że jazda na rowerze w trakcie lekcji poprawi wyniki ich uczniów. To pomysł, który opiera się na znanych od dawna badaniach, które wykazały, że dzieci, które ćwiczą i są aktywne fizycznie lepiej się uczą. Pedagogów z Uppsali szczególnie zainteresował aspekt, który dotąd nie był brany pod uwagę w tej kwestii - postanowili sprawdzić, jak dzieci uczą się w trakcie aktywności fizycznej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomysł na urozmaicenie uczniom lekcji pojawił się nagle. Gdy dyrektorka szkoły, Alexanda Södervall, zobaczyła promocję na pięć rowerów biurowych, postanowiła sprawdzić, czy znajdą swoje zastosowanie także w szkole. Wybrała więc salę, w której będą eksperymentować, a raczej pedałować, uczniowie i kupiła rowery stacjonarne dla całej klasy - po 3000 szwedzkich koron każdy (ok. 1215 zł).

Choć eksperyment niedawno wystartował, nauczyciele już widzą efekty. Ich zdaniem uczniowie, którzy w trakcie nauki korzystają z rowerów, pracują w ciszy i są mniej skorzy do wygłupów. Z kolei młodzież zauważa, że pedałowanie pomaga im się skupić i pomaga zasnąć w nocy. Dyrekcja szkoły zachęcona tymi efektami już zapowiada zakup kolejnych rowerów. Jesienią do następnej klasy trafi 25 nowych sztuk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić