Szwedzi mają sposób na uchodźców. Wsadzą ich na statek i...

94
Podziel się:

Statek, który pływał po wodach na całym świecie, zostanie w doku. Władze Szwecji chcą go przerobić na tymczasowy dom dla 1800 uchodźców - informuje thelocal.se

Szwedzi mają sposób na uchodźców. Wsadzą ich na statek i...
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Allie_Caulfield)

Szwedzi planowali umieścić uchodźców na statkach wycieczkowych już od dawna. W związku z napływem tysięcy imigrantów zaczyna brakować dla nich miejsca. Jeżeli kryzys imigracyjny będzie trwał dalej, to nowo przybyłe osoby trafią do "pływających domów".

Szwedzka gazeta "Aftonbladet" ujawniła, że jednym z wycieczkowców może być The Ocean Gala. Właściciel jednostki US Shipmanagers już złożył podanie o zgodę na długotrwałe dokowanie w szwedzkim porcie Härnösand. Wcześniej trzeba będzie dostosować statek do celów mieszkalnych. Pobyt jednego imigranta został wyceniony na 453 korony dziennie (ok. 210 zł). Na pokładzie znajdują się liczne atrakcje - basen, teatr, restauracje.

Nie mamy innej możliwości. Musimy zdecydować się na takie rozwiązanie i znaleźć odpowiedni port - powiedział w rozmowie z thelocal rzecznik urzędu migracyjnego w Szwecji Willis Åberg.

Pomysł krytykują lokalne władze. Ich zdaniem statek jest za duży i stałby się największym obozem dla uchodźców w Szwecji.

Miejsce umieszczenia 1000-1800 uchodźców powinno być starannie zaplanowane i przemyślane, nawet jeśli ma to być instalacja tymczasowa - powiedział w rozmowie z "TT Newswire" Fred Nilsson.

Statek Ocean Gala został zbudowany w 1982 roku. Na początku pływał pod nazwą MS Scandinavia, pływając między Nowym Jorkiem i Bahamami. Następnie został sprzedany do Thomson Cruises i kursował w pobliżu Wysp Kanaryjskich i Morza Śródziemnego.

Warto przypomnieć, że w 2015 roku aż 160 tysięcy osób ubiegało się o azyl w Szwecji. Urząd migracyjny szacuje, że w tym roku przybędzie kolejnych 100 tysięcy uchodźców.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić