Szydło: nie liczcie, że poprowadzę politykę zagraniczną na kolanach

81

Beata Szydło wystąpiła w Sejmie wypowiadając się na temat relacji z Unią. Komisja Europejska dyskutuje nad sytuacją w Polsce, a w polskim Sejmie trwa gorąca debata.

Szydło: nie liczcie, że poprowadzę politykę zagraniczną na kolanach
(PAP, Bartłomiej Zborowski)

Premier zaczęła ostro:

Polska została niesłusznie pomówiona i oskarżona o coś czego nie ma miejsca w naszym kraju. O to, że łamane są zasady demokratycznego państwa prawa. To jest nieprawda i pomówienie.

Zwróciła się również do opozycji:

Nasz kraj jest niesłusznie pomawiany przez media zagraniczne, a wy milczycie.

*Beata Szydło zapewniła, że może jechać do Brukseli. * Jednak, jak przekonywała, nie po to, by pokornie słuchać co się mówi się przeciwko Polsce.

Będę mówić tam o faktach i z całą determinacją bronić polskiego imienia - dodała. - Nie liczcie na to, że będę prowadzić politykę zagraniczną na kolanach.

*Z premier polemizowali politycy opozycji. * Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu, by wycofał się ze wszystkich ruchów, zwłaszcza dotyczących TK i prokuratury.

Odpowiedzialność za to, że nasi partnerzy w UE są zaniepokojeni sytuacją w Polsce, ponosi rząd PiS, a nie opozycja - powiedział polityk PO.

*Szydło zarzuciła opozycji, że kiedy trzeba stawić czoło przeciwnościom, ta tego nie robi. *Kiedy dodała, ze proponuje dialog i współpracę, bez względu na to, czy opozycja przyjmie jej wyciągniętą dłoń, na sali podniosły się głosy.

- Sami zbieracie owoce swojego działania. Jesteśmy otwarci na współpracę, ale dajcie nam współpracować – powiedział Ryszard Petru z mównicy sejmowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić