Szydło rozstawiła opozycję po kątach. Mocne uderzenie

Niezwykle emocjonalne wystąpienie Beaty Szydło. Z sejmowej mównicy zapowiedziała, że orzeczenie TK ostanie opublikowane w terminie. Nie zostawiła także suchej nitki na opozycji.

Szydło rozstawiła opozycję po kątach. Mocne uderzenie
(East News)

Chcę przypomnieć, dlaczego PiS wygrało wybory. Bo wy przez osiem lat lekceważyliście ludzi i ich sprawy. Byliście aroganccy, pyszni i przez osiem lat podejmowaliście tylko decyzje ponad głowami obywateli, które leżały w waszym politycznym interesie. Jedyne, co mieliście do zaoferowania Polakom, to straszenie Prawem i Sprawiedliwością, tak jak próbujecie to robić teraz. To wasza oferta dla obywateli. Ale oni powiedzieli wam "nie". Mają dosyć takiej polityki. Polacy nie chcą chaosu, nie chcą bałaganu - zaczęła Beata Szydło.

Nie rozumiecie, że polityka to służba.

Dobra zmiana, ta, na którą czekają polscy obywatele, to nie puste słowa. To 500 złotych na każde dziecko, to obniżenie wieku emerytalnego, podatek dla banków i hipermarketów. Takie zapisy znalazły się w budżecie na rok przyszły. O tym dzisiaj rozmawialiśmy na Radzie Ministrów i tego się boicie, bo bronicie lobby i interesów innych, zamiast dbać o interesy Polski - mówiła dobitnie pani premier.

Orzeczenie TK zostanie opublikowane.

TK potraktowaliście jako bastion obrony waszego interesu i wpływu. Chcę dzisiaj oświadczyć, że orzeczenie Trybunału zostanie opublikowane. Tak jak mówiłam - w terminie - ale jeżeli tak bardzo się o nie upominacie, to powiem wam, że zostało w nim określone, że to wy złamaliście konstytucję. Wprowadziliście zmiany, które miały na celu to, żeby sędziowie z waszego nadania blokowali dobre zmiany, których chcą Polacy. Z tego miejsca chcę wam dzisiaj powiedzieć że ten plan się wam nie uda - dodała Szydło.

Nie ugniemy się przed waszymi groźbami.

Ja wiem, że czas, który mija, a którego tak bronicie, to był złoty wiek dla was, ale on się skończył. Ani ja, ani rząd PiS, nie ugniemy się przed waszymi groźbami i krzykami. Jesteśmy tu po to, żeby bronić obywateli - podsumowała.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić