Szykują niespodziankę na mecz Polska-Portugalia

19

Uszyta na Euro 2012 olbrzymia biało-czerwona sektorówka "wesprze" polskich piłkarzy podczas czwartkowego meczu z Portugalią w Marsylii.

Szykują niespodziankę na mecz Polska-Portugalia
(twitter.com, Zbyszek. K ‏)

Organizator europejskich pucharów dał zielone światło. Firma Opinion Strefa Druku z Gliwic otrzymała zgodę UEFA na obecność flagi na stadionie podczas czwartkowego meczu reprezentacji Polski z Portugalią.

W niedzielę dostaliśmy oficjalnie zgodę UEFA na taką formę oprawy podczas spotkania. Flaga prawdopodobnie wyruszy samochodem do Francji we wtorek. Zgoda europejskiej federacji byłaby niemożliwa bez wsparcia ze strony PZPN - powiedział PAP Lucjan Jaszcz, dyrektor ds. strategii z Opinion Strefa Druku w Gliwicach, która wykonała w 2012 roku sektorówkę.

Flaga wymaga nieco odświeżenia. Ogromna, biało-czerwona sektorówka ma 30 metrów wysokości, 52 metry szerokości i waży aż 200 kg. Po raz pierwszy pojawiła się na stadionie we Wrocławiu 16 czerwca 2012 roku, w czasie meczu Polska – Czechy. Od tego czasu była używana podczas kilku imprez, m.in. w trakcie "meczu na wodzie" z Anglią w Warszawie czy Igrzysk Polonijnych w Kielcach. Ponieważ była już nieco zabrudzona, wymagała renowacji. Została pocięta na osiem kawałków, zszyta i zawisła na katowickim Spodku podczas wtorkowego spotkania Biało-Czerwonych z Ukrainą.

Koszt produkcji flagi wyniósł ok. 45 tys. zł. Pomysłodawcą sektorówki był Tomasz Zimoch. Komentator na antenie Polskiego Radia po meczu Polska-Rosja, w trakcie którego rosyjscy kibice rozpostarli gigantyczną flagę, zaapelował o uszycie jej polskiego odpowiednika na mecze Euro 2012. Flaga powstała w 48 godzin, a przy jej uszyciu pracowało ok. 30 osób.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić