Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Ta dziewczynka to geniusz. Ma wyższe IQ niż Einstein

155

Dwunastoletnia dziewczynka pochodzenia hinduskiego zdobyła 162 punkty w brytyjskim teście na inteligencję Mensy. To o dwa więcej niż Albert Einstein czy Stephen Hawking.

Ta dziewczynka to geniusz. Ma wyższe IQ niż Einstein
(Facebook.com, Hindustan Times)

Rajagauri Pawar wzięła udział w teście w zeszłym miesiącu w Manchesterze. Jej wynik to najwyższy, jaki może zdobyć osoba, która nie ukończyła 18. roku życia. Dla przykładu IQ Einsteina szacowane jest na 160.

Wstąpiła tym samym do elitarnego grona Mensy. Równie wysoki wynik co ona osiągnęło jedynie 20 tys. osób na całym świecie czyli 1 proc. członków stowarzyszenia.

Przed testem byłam trochę zdenerwowana, ale było dobrze i naprawdę się cieszę, że sobie poradziłam - powiedziała Rajagauri Pawar.

Ojciec dziewczynki jest naukowcem na Uniwersytecie w Manchesterze. Oznajmił, że jego dziecko zawdzięcza sukces wysiłkom nauczycieli.

Mensa to największe na świecie stowarzyszenie osób z wysokim ilorazem inteligencji. Zrzesza 2 proc. najintelientniejszej części społeczeństwa. Dla przykładu, aby w Polsce należeć do Mensy trzeba uzyskać wynik na poziomie 130 w skali Wechslera.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić